Заява міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Германа Сметаніна, що з мільйонів 120-мм мін зафіксовано лише 417 випадків нештатного спрацювання, є маніпулятивною.
Про це написала у Facebook журналістка Тетяна Ніколаєнко.
"Прочитала заяву Германа Сметаніна про 120 міни. Краще б не читала. Якось забагато маніпуляцій на один виступ. Я не знаю, на що розраховує міністр. Що в журналістів не буде ніколи документального підтвердження того, що вони написали? Що їх всіх можна налякати і замʼяти історію?
Сьогодні на годині запитань до уряду Сметанін заявив, що зафіксовано 417 випадків нештатного спрацювання 120 мм мін. Це викладено в звітах, що надійшли від військових частин.
"З мільйонів - лише 417 нештатних спрацювань", - каже урядовець.
Але ось це відверта маніпуляція. Мільйон з лишком - це анонсована кількість українських боєприпасів. Усіх! Мова ж іде лише про 120 міну. То навіщо підміняти цифри?", - написала Ніколаєнко.
Раніше журналісти з'ясували, що майже всю потребу у 120-міліметрових мінах для ЗСУ мали закрити одним контрактом на 500 тисяч штук від виробника, щодо спроможності якого від початку виникали сумніви. До кінця року головний виробник цього боєприпасу в Україні у кращому разі виконає контракт на 35% (тобто 65 зі 100 проплачених мін у війська не поставлять). А з цих 35% виконаної частини контракту близько 16% (тобто ще мінус 5 мін зі 100) непридатні та підлягають заміні.
"Сам же Сметанін визнав, що з партії у 54 тисяч 120-х мін, підлягають заміні близько 24 тисяч. Вибачте, але це трохи інша статистика. Остаточну кількість проблемних снарядів має встановити відповідна міжвідомча комісія. Оті 417 випадків - це те, що в рекламаціях.
То навіщо це жонглювання цифрами і заяви, що 20 журналістів повелись на інформаційну кампанію одного спецімпортера. По-перше, ці міни раніше возив далеко не один спецімпортер, а щонайменше 5, і контрактували навіть такі шарашкіни контори як Львівський арсенал. Який якраз нічого і не привіз.
Тому теоретично АОЗ міг на початку року диверсифікувати ризики, допоки українські виробники, в яких вклали 55 мільярдів набрали б обертів. Але ж треба було погратись в радянські пʼятирічки! Ок. Не вийшло. Буває. Навіщо зараз продавати за божу росу те, що таким не є?", - зазначила журналістка.
Як повідомляв "Апостроф", у Міністерстві оборони Україні знали про проблеми у постачальника мін для військових, але все одно хотіли збільшити суму контрактів.