Незважаючи на позитивне для НАК "Нафтогаз" рішення Стокгольмського арбітражу у суперечці з "Газпромом", говорити про однозначну перемогу України некоректно.
Про це в коментарі "Апострофу" повідомив президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар.
"Арбітражні інстанції ніколи не приймають рішення, тим більше в таких складних випадках, в таких масштабах взаємних претензій, на 100% на користь однієї зі сторін", - сказав експерт.
Нагадаємо, з кінця листопада 2015 року Україна повністю припинила закупівлі газу в Росії. Однак рішення Стокгольмського арбітражу зобов'язує нашу країну відновити – нехай і в незначному обсязі – імпорт російського газу.
Гончар назвав відновлення закупівель "блакитного палива" у РФ цілком логічним.
"Газпром" зараз не запропонує ціну зі стелі. Вони, звичайно, можуть це зробити, але тоді "Нафтогаз" зможе послатися на ринкове середовище і просто відмовиться (купувати). Арбітраж зобов'язав купувати, але зобов'язав не за будь-якою ціною. Тоді (якщо ціна буде неприйнятна для української сторони, - "Апостроф") піде знову арбітражний розгляд", - говорить голова організації "Стратегія XXI".
У свою чергу, директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев назвав відновлення закупівель газу у РФ політичним провалом.
"Нас зобов'язали закупити у "Газпрому" газ. Ми будемо зобов'язані купувати газ у країни-агресора. З політичної точки зору, це рідкісний провал, і я не знаю, як це питання можна буде вирішити", - зазначив він.
Детальніше читайте в матеріалі "Апостроф": "Владі доведеться багато що пояснити українцям: що потрібно знати про нові закупівлі газу в Росії".