RU  UA

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00

Новини

22 листопада

Всі новини

Через бездіяльність уряду українців визнали "нацією заробітчан" - "Наш край"

Бездіяльність уряду призвела до перетворення українців на «націю заробітчан» – потрібно переходити від декларацій до втілення реальних програм розвитку економіки.

Про це заявив народний депутат від партії “Наш край” Сергій Шахов.

Він назвав катастрофічним прогноз виїзду населення України на заробітки за кордон.

“Міжнародні експерти констатують, що Україна тримає світове “лідерство” із виїзду людей на заробітки. Прогнозують, цього року ми втратимо ще 1,5 відсотка робітників, обігнавши за кількістю трудових мігрантів усіх сусідів – Молдову, Білорусь, Росію. На жаль, через бездіяльність уряду українці перетворюються на «націю заробітчан». Слід переходити від декларацій до втілення реальних програм розвитку економіки», – зазначив Шахов.

Представник “Нашого краю” наголосив, що уряд неадекватно оцінює проблему виїзду з країни людей працездатного віку.

“Міністр соціальної політики переймається питанням оподаткування грошових переказів заробітчан із закордону. Тоді як урядовці мали би задуматися над причинами відтоку людей з країни”, – сказав нардеп.

Він закликав уряд втілювати реальні програми розвитку економіки.

“Необхідно почати інвестувати кошти не лише у будівництво доріг, а й розвиток соціальної інфраструктури — лікарень, шкіл, спортивних об'єктів. Розвивати мале й середнє підприємництво, на яких тримаються успішні країни, сприяти розвитку переробної галузі та малого фермерства. Лише у такому разі мільйони наших заробітчан матимуть шанс повернутися додому та розвивати економіку своєї, а не чужих країн”, – підсумував Шахов.

Нагадаємо, згідно з повідомленням Світового банку та авторитетною аналітичної компанії “ПрайсвотерхаусКуперс”, за підсумками 2018 року Україна очолить рейтинг країн із найбільшою втратою трудових ресурсів. Вони прогнозують, що 2019 року з України виїдуть ще 1,5% працівників. У Мінсоцполітики вважають, що на заробітках перебувають 7–9 млн українців. За темпами втрати трудових ресурсів ми випереджаємо такі країни, як Болгарія, Румунія, Литва, Латвія, Угорщина, Молдова, Хорватія, Росія та Білорусь.