Карантин і економічна криза в Україні призвели до скорочення кількості вакансій на 55%, на одне робоче місце в середньому претендує 10 людей. Більшість існуючих пропозицій - в сільському господарстві з зарплатою в 7 тисяч гривень.
Про це йдеться в статистики Державної служби зайнятості.
Відзначається, що в період карантину в базі даних державної служби зайнятості налічувалося 112 тисяч вакансій, що на 55% менше, ніж за відповідний період минулого року.
Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 7 тисяч гривень. При цьому кількість претендентів на одну вакансію в Чернігівській області становило 28 осіб, а в Києві - дві особи.
За період карантину вже працевлаштовано 104 тисяч осіб, що на 49% менше, ніж у відповідний період минулого року.
Українці знаходили роботу в наступних сферах:
- 68% - в сільському господарстві;
- 8% - у переробній промисловості;
- 7% - в сфері торгівлі;
- 3% - в будівництві;
- 3% - в державному управлінні;
- 2% - в сфері транспорту та кур'єрської діяльності.
Як відзначили в Службі зайнятості, в зв'язку з поширенням дистанційної роботи та надання послуг онлайн може залишитися попит на кур'єрів, онлайн-викладачів, ІТ-фахівців, особливо в області розробки сайтів тощо.
При цьому очікується скорочення попиту на працівників в галузях, які не зможуть повноцінно функціонувати протягом певного часу після завершення карантину, зокрема, в туристичній сфері, ресторанному та готельному бізнесі, на авіаційному та залізничному транспорті, у сфері відпочинку і розваг.
Як повідомляв "Апостроф", станом на травень 2020 року кількість зареєстрованих безробітних в Україні на 48% більше, ніж в травні 2019 року.