RU  UA

Неділя, 29 грудня
  • НБУ:USD 41.65
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.65

Новини

28 грудня

27 грудня

Всі новини

Українцям завищують суми в платіжках за газ: як не заплатити зайвого

У платіжки українців включають так звані "температурні коефіцієнти", через що доводиться переплачувати за газ.

На сайті інформаційно-консультаційного центру "ГазПравда" опублікували інструкцію, як уникнути зайвих витрат.

Відзначається. що люди не тільки не розуміють, за що їм нараховували додаткові обсяги понад два роки. Частина споживачів виявляє, що їм ці додаткові обсяги налічували три рази. Перший раз - в тарифі на розподіл, другий раз - на цей же обсяг газу в оплаті за сам газ. А в третій раз "температурні коефіцієнти" нараховувалися автоматично самими газовими лічильниками.

Щоб не заплатити зайвого, необхідно перевірити, чи встановлений у вас лічильник з термокомпенсацією або "директивним приведенням" до стандартних умов. Якщо так - ви маєте право вимагати від облгазів компенсації переплат.

На фото показані позначки, виділені червоним. Якщо на лічильнику є такі позначки, виділені червоним - "ТБ = 0 ° С" або "Тб = 15 ° С», або у типорозміру є буква "Т", то ви власник такого лічильника.

Якщо виявите, що немає такого лічильника, перевірте свій особистий кабінет на сайті вашого облгазу. Там має бути запис "Лічильник з елементами температурної компенсації" або подібний.

Якщо не знайдете такого запису, а побачите інший, наприклад "У опалювальному приміщенні на відстані не більше 0,5 м від входу газопроводу", "В опалювальному приміщенні на відстані більше 0,5 м і менше 1,5 м від входу газопроводу", "Зовні приміщення на відстані менше 1 м від виходу газопроводу", "Зовні приміщення на відстані більше 1 м від виходу газопроводу" або подібні, - зверніться до облгазу і вимагайте коригування обсягу споживання, а відповідно зменшення плати за газ.

Зразок скарги в НКРЕКП на тему лічильників з термокомпенсацією розміщений за посиланням (1 розділ, 11 пункт).

Як повідомляв "Апостроф", в Україні вісім компаній-постачальників газу пропонують свої послуги за тарифами, нижчими граничної вартості 6,99 грн за кубометр, яку встановив Кабінет міністрів до 31 березня.