Поки одні українці думають, як окрім солідарної пенсії відкрити накопичувальну, щоб відкладати гроші на безбідну старість, інші - замислюються про вихід на пенсію в досить молодому віці, не чекаючи 60 з плюсом. Однак для цього потрібна пенсія за вислугою років.
Про це повідомляє Пенсійний фонд України.
Для її оформлення потрібен особливий цивільний або військовий стаж. Для одних категорій осіб пенсія за вислугою років призначається після досягнення певного віку, а для інших - не залежить від віку.
Хто має право на призначення пенсії за вислугу років:
- деякі працівники освіти, охорони здоров'я і соціального забезпечення. Перелік їхніх посад затверджено в постанові Кабміну;
- окремі категорії працівників авіації та льотно-випробувального складу;
- робітники локомотивних бригад;
- окремі категорії працівників, які здійснюють перевезення та забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та в метрополітені;
- водії вантажних автомобілів, безпосередньо задіяних у технологічному процесі на шахтах, у рудниках, розрізах і рудних кар'єрах;
- механізатори комплексних бригад на вантажно-розвантажувальних роботах у портах;
- працівники експедицій, партій, загонів, дільниць і бригад, задіяних на польових роботах;
- робітники і майстри, зайняті на лісозаготівлях і лісосплаві;
- артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, установ і колективів.
Представникам цих категорій потрібно мати достатню кількість спеціального стажу і досягти 60 років.
Незалежно від віку пенсія призначається:
- працівникам авіації та льотно-випробувального складу;
- працівникам освіти, охорони здоров'я, а також соціального забезпечення, в будинках-інтернатах для престарілих, людей з інвалідністю та спеціальних службах;
- спортсменам;
- артистам театрально-концертних та інших видовищних закладів.
Скільки потрібно спеціального стажу
Право на пенсію за вислугу років незалежно від віку мають особи, вислуга яких на відповідних посадах становить не менш як:
- 25 років (станом на 1 квітня 2015 року);
- 25 років 6 місяців (станом на 31 грудня 2015 року);
- 26 років 6 місяців (станом на 11 жовтня 2017 року).
Так, пенсія за вислугу років офіцерам, прапорщикам і мічманам, надстроковиків і контрактникам на 1 жовтня 2020 або після цієї дати призначається, якщо вони мають вислугу 25 календарних років і більше, повідомляє сайт "Просто право".
Окрім того, можна було вийти на пенсію при досягненні 45-річного віку і за наявності у них вислуги 20 календарних років і більше. Тож якщо офіцер у 16 років пішов у суворовське училище і прослужив 25 років, то має право вийти на пенсію в 41-42 роки.
Нагадаємо, "Апостроф" повідомляв з посиланням на Міжнародну організацію праці: більш як 60% українських пенсіонерів через 30 років можуть втратити свої пенсії. Це викликано відсутністю "справжньою" пенсійної реформи, через що лише третина українських працездатних громадян відраховують всі необхідні соціальні внески.