Нинішню систему пенсійного забезпечення в Україні потрібно невідкладно міняти, щоб забезпечити бодай мінімальні виплати українцям, які виходитимуть на заслужений відпочинок у майбутньому.
Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, передає Укрінформ.
За його словами, нині в Україні майже 11 млн пенсіонерів, а осіб, які сплачують соцвнески, — лише 9,7 млн. За словами міністра, йдеться про загрозливу тенденцію, й ситуація, вочевидь, тільки погіршуватиметься.
"Тому й потрібна серйозна суспільна дискусія щодо того, як розв’язувати проблему", - переконаний Марченко.
Першими кроками у цьому напрямку буде ухвалення напрацьованого Мінсоцполітики та профільним комітетом парламенту за участі Мінфіну пакета законодавчих актів, що передбачають запровадження обов’язкової накопичувальної системи.
"Мова про те, що кожен українець матиме змогу відкрити накопичувальні пенсійні рахунки. Передбачається, що на першому етапі більш активну роль відіграватиме держава, аби сформувати довіру до системи. А вже на більш пізніх етапах (можливо, 2026 - 2027 роки) учасники зможуть самостійно обирати пенсійні фонди і вкладати кошти — як інвестиції у своє майбутнє", - сказав очільник Мінфіну.
Паралельно держава боротиметься з тіньовою зайнятістю. Адже, за даними Державної податкової служби, із 29 млн українців віком від 15 до 70 років лише 14 млн отримують бодай якісь офіційні доходи.
У 2022 році мінімальні пенсії зростуть з 1934 до 2093 грн. При цьому максимальну виплату буде підвищено до 20 930 грн.