Українські кораблебудівники готові брати активну участь у переозброєнні вітчизняних Військово-морських сил, однак стикаються з відсутністю держзамовлення.
Про це директор науково-виробничої корпорації "Клівер", голова Військово-морського підкластера, який об'єднує півтора десятка приватних і державних підприємств, Оксана Врублеська розповіла "Апострофу".
За її словами, корвети вже законтрактовані, і тепер компанії, які беруть участь у проекті, можуть орієнтуватися на національний фрегат на базі технологій, які вже застосовані при виробленні цієї продукції.
"Більшість комплектуючих національного корвету були виготовлені і є в наявності - у серійному виробництві. Тому зараз, в умовах політичної волі держави, ДП "Дослідно-проектний центр кораблебудування", яке є членом нашого підкластера, готове зробити проектування для створення національного фрегата", - каже експерт зі створення кораблів.
Вона пояснила, що українські кораблебудівні підприємства готові постачати катери всіх класів.
"Проблема – відсутність державного замовлення, яке дало б поштовх у вигляді фінансування для розвитку власних технологій. У цих підприємств уже є досвід, вони працюють на експорт і хочуть просунутися на внутрішньому ринку для забезпечення безпеки своєї країни", - наголосила Врублевська.
Говорячи про інші проблеми кораблебудівників, вона зауважила, що має бути затверджено державну цільову програму кораблебудування вищими державними органами, виділено окреме фінансування.
"Але ми можемо казати і про менші проекти. Наприклад, про забезпечення безпеки підводного простору вздовж берегової лінії України. Особливо об'єктів критичної інфраструктури, пунктів базування Військово-морських сил України та торговельних портів. Для цього підприємства підкластера можуть запропонувати свою продукцію освітлення водного простору та мінного озброєння", - резюмувала голова Військово-морського підкластера.
Більше читайте в інтерв'ю на сайті "Апостроф": Гірко спостерігати за проектом "Нептун", нема замовлення – нема прогресу - Оксана Врублевська