Українцям пояснюють, що не всі громадяни мають право виходу на пенсію достроково.
Про це повідомляє "Пенсійний кур'єр".
Відповідна норма у законодавстві діє при призначенні пенсії вперше, а не при переведенні з одного виду пенсії на інший.
Так, якщо людина вже отримує пенсію за вислугу років, при цьому працює, у разі звільнення в рамках скорочення штату не зможе достроково вийти на пенсію за віком.
З таким питанням до експертів звернулися громадяни.
"Запитання: Отримую пенсію за вислугу років, працюю, маю страхового стажу більше 35 років. У 2023 році мені буде 60 років. Якщо мене звільнять за скороченням штату, чи маю я право достроково вийти на пенсію за віком? Відповідь: Ні, ця норма законодавства діє при призначенні пенсії вперше, а не при переведенні з одного виду пенсії на інший", - наголошують фахівці.
Це прописано у Законі від 15.02.2022 № 2040 - ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства".
Людина може вийти на пенсію за віком достроково у наступних випадках:
- трудовий договір з працівником розірвано не більше ніж за півтора року до досягнення пенсійного віку, у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці (ліквідація, реорганізація, банкрутство, перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності чи штату працівників, реєстрація осіб у державній службі зайнятості та відсутності роботи);
- якщо виявлено невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я у визначеному урядом порядку.
Нагадаємо, що в Україні з'явився новий вид пенсій: запроваджують мінімальну пенсію членам сімей військових, які загинули у війні з Росією.