Український бізнес не каратимуть за несвоєчасне подання звітності, якщо це сталося через відключення електроенергії та скоротили тривалість перевірок підприємців під час відшкодування податку на додану вартість з 60 до 30 днів, внісши зміни у Податковий кодекс.
Про це повідомив народний депутат від "ЄС" Олексій Гончаренко.
"Тепер податківці мають впродовж протягом 30 днів здійснити документальну перевірку підтвердження бюджетного відшкодування ПДВ", - йдеться у повідомленні обранця, який додав, що раніше це можна було зробити протягом 60 днів.
Читайте також: Війна внесла свої корективи: в Україні помітно змінилася кількість ФОП у 2022 році – на що це впливає
Як, своєю чергою повідомив його колега, депутат від "Голосу" Ярослав Железняк, українським підприємцям зменшили штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування до них.
Відтепер розмір штрафів становитиме:
2% суми ПДВ – у разі порушення строку до 15 календарних днів; ️
5% – за порушення строку від 16 до 30 днів;
10% – від 31 до 60 днів;
15% — від 61 до 365 днів;
25% – на 366 і більше календарних днів.
Окрім того, влада продовжила терміни реєстрації податкових накладних до 3 – 5 днів.
Зазначимо, що громадяни, які мали додатковий дохід впродовж минулого року, повинні заповнити відповідну декларацію та сплативши податок до травня 2023 року.
Це обов'язково для українців, у яких був хоча б один із перелічених доходів:
якщо пробачили заборгованість, отримали нецільову допомогу;
якщо заплатили за будь-яку послугу (крім роботодавця, який є вашим податковим агентом);
якщо отримали прибуток від оренди житла, спадщину, подарунки;
за продаж житла;
якщо отримували дохід за кордоном;
якщо громадянин заробляв додатково, надаючи свої професійні послуги.
Також, як поінформував голова Комітету ВР з питань податкової політики, нардеп від "СН" Данило Гетманцев, підприємцям третьої групи можна не подавати звіти, адже вони сплачуватимуть податок від доходу автоматично – кошти будуть утримуватись банком у разі надходження на рахунки.
Це має допомогти зекономити час на веденні бухгалтерії.
"Якщо ФОП не хоче зводити видатки й доходи та згодний з тим, що в нього вираховується податок з валового виторгу, то це робитиме замість нього банк", - розтлумачив депутат, додавши, що таким чином відбудеться мінімізація часових витрат на ведення бухгалтерії.
Нагадаємо, що 97% українців серед тих, хто має свій власний бізнес, або ж хотів його мати, готові взяти на роботу ветерана російсько-української війни.