Щоб вийти на пенсію, українці повинні набрати певний страховий стаж, але іноді у людини немає змоги працювати з деяких причин. Утім, деяким громадянам період "простою" може бути врахований до страхового стажу.
Про це розповіли у Пенсійному Фонді України.
Таку можливість мають люди, що доглядають за родичем, який має I групу інвалідності. Якщо член родини повинен кинути роботу, щоб доглядати за хворим родичем, цей період може бути зараховано до страхового стажу.
Читайте: Чи чекати українцям індексації та підвищення пенсії навесні: у ПФУ дали відповідь
"Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" передбачено зарахування за певних умов до страхового стажу періодів догляду, зокрема за особою з інвалідністю I групи", — повідомили у ПФУ.
Утім, є три важливі умови:
- особа не може бути пенсійного віку чи мати інвалідність;
- у період догляду за особою з інвалідністю не можна працювати;
- отримувати компенсацію чи надбавку відповідно до чинного законодавства в органах соціального захисту населення.
Окрім того, період догляду за особою з I групою інвалідності повинен припадати на час після 2003 року, коли було прийнято закон про страховий стаж.
Як зазначили у Пенсійному фонді, при дотриманні зазначених умов період догляду, який мав місце після 01.01.2004, враховується до страхового стажу людини, оскільки згідно зі статтею 11 Закону № 1058-IV у цей період вона є застрахованою особою. Страхувальником для неї є відповідний орган соціального захисту населення, що виплачує їй допомогу, надбавку або компенсацію (стаття 14 Закону № 1058-IV).
Нагадаємо, раніше ми писали, що через незначну помилку можна втратити пенсію.
- Читайте також:
Хитрощі законодавства: як українці можуть помітно збільшити розмір пенсії
Березнева індексація пенсій: кому не збільшать виплати
Надбавка за додатковий стаж: хто з пенсіонерів може отримати і скільки