RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00

Новини

21 листопада

Всі новини

Готуйте гроші: хто заплатить тисячі гривень податку на нерухомість у 2024 році

В Україні у 2024-му році всі власники великих квартир та будинків мають сплатити податок на нерухомість.

Про це пише OBOZ.UA.

Читайте також: Як зміняться виплати військовим у 2024 році: озвучені суми витрат з бюджету

Система нарахування податку на нерухомість змушує платити однаково і тих, хто володіє елітним маєтком, і тих, хто має старий великий будинок з великою площею (понад 60 квадратів для квартири та 120 квадратів для будинку). Виняток – якщо житло перебуває в окупації чи зоні бойових дій.

Кому і скільки доведеться заплатити

Податок на нерухомість надходить до місцевого бюджету, тому місцевим радам дозволили регулювати ставку. Податковий кодекс описує лише ліміти: не можна брати за кожен "зайвий" квадрат понад 1,5% мінімалки. "Зайве" з погляду податкового кодексу - це все, що більше 60 квадратів для квартири та 120 квадратів для будинку (якщо у вас є і будинок, і квартира, то загальна площа має бути до 180 квадратів).

Абсолютна більшість міст залишила встановлений ПК максимум 1,5% мінімалки. Податок сплачується 2024-го за 2023-й, тому враховують ту мінімалку, яка була станом на січень минулого року – 6700 грн.

За кожен "зайвий" квадрат доведеться заплатити 100,5 грн. Наприклад, якщо у вас квартира площею 80 квадратних метрів, то потрібно платити всього за 20 квадратів (2010 грн). Для "зайвих" квадратів розмір податку підвищувався так:

  • 2022-го (платили за 2021-й) - 90 грн за квадрат;
  • у 2023 (за 2022) - 97,5 грн за квадрат;
  • у 2024 (за 2023) - 100,5 грн за квадрат;
  • у 2025 році (за 2024 рік) - 106,5 грн за квадрат.

Якщо ви володієте будинком, потрібно платити тільки за ту площу, яка понад 120 квадратів. Є важлива хитрість: якщо нерухомість розділена між членами сім'ї (наприклад, 1/2 квартири належить дружині, а 1/2 – чоловікові), то ліміт застосовується для кожного окремо.

Коли потрібно буде сплачувати податок

Повідомлення про необхідність оплати має надійти до 1 липня. А сам податок треба сплатити до кінця серпня. Якщо проігнорувати повідомлення від податкової (воно має надійти на поштову адресу за місцем реєстрації), вона може звернутися до суду.

У реєстрі судових рішень є сотні рішень про примусове стягнення податкового боргу. Наприклад, Чернівецький окружний адміністративний суд ухвалив рішення зобов'язати місцевого мешканця заплатити податковій 23,3 тис. грн. У матеріалах справи йдеться, що податковий орган спрямовував податкову вимогу про сплату податкового боргу, проте заборгованість у добровільному порядку не сплачено.

Тепер податкова має рішення суду, і вона може звернутися до виконавчої служби. Боржнику можуть заарештувати банківські рахунки доти, доки він не сплатить податки.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що в Україні зміняться виплати компенсацій роботодавцям з 1 квітня.

  • Вас може зацікавити:

Якою буде мінімальна зарплата в Україні з 1 квітня: уряд озвучив суму

Зарплати військових з 1 квітня: чого очікувати і скільки будуть платити

Збільшення не чекайте: уряд заморозив виплати одній з категорій пенсіонерів