Державна служба геології та надр України займається приведенням даних щодо запасів природних ресурсів до міжнародних стандартів, без чого неможлива співпраця зі США у межах угоди про надра.
Про це “Апострофу” розповів голова відомства Олег Гоцинець.
“Коли ми приведемо до міжнародних стандартів ці запаси ресурсів, тоді будемо думати, які інвестиції будуть направлятися. Бо у нас трохи різні системи підходу оцінювання - наша система оцінювання ООН, 2009-го, а європейці, американці почали з системи, яка визначала реальний економічний ефект. Чим більше інформації оцифруємо і переведемо в правильні системи, тим будуть якіснішими розмови з європейцями і американцями”, - сказав він.
Також Гоцинець розповів, що продовжується процес цифровізації української геологічної інформації, аби зробити її доступною для інвесторів. Так, у минулому році оцифрували 125 ділянок надр критичної і стратегічної сировини.
Він також висловив сподівання на зняття грифів “таємно”, “секретно” з корисних копалин критичної сировини “у найкоротший час”.
Нагадаємо, 8 травня, Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови, що передбачає співпрацю у сфері корисних копалин. 13 травня стало відомо, що Україна і США підписали дві додаткові угоди, які не потребують ратифікації парламентом.