RU  UA

Вівторок, 31 березня
  • НБУ:USD 27.35
  • НБУ:EUR 30.00
НБУ:USD  27.35
Банки

Епідемія коронавірусу: головні новини, статистика, динаміка поширення

Новини

31 березня

Всі новини

Суд прийняв несподіване рішення у гучній справі щодо "ПриватБанку"

Фото: Facebook

Шостий апеляційний адміністративний суд переніс засідання щодо апеляції НБУ на рішення Окружного київського адмінсуду, що стосується визнання незаконним рішення про виведення "ПриватБанку" з ринку.

Про це повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

При цьому він зазначив, що суд переніс засідання до розгляду у Великій палаті Верховного суду справи за позовом сім'ї Суркісів.

Таким чином, судове засідання відбудеться не раніше лютого 2020 року, оскільки велика палата Верховного суду оголосила перерву до 31 січня 2020 року в розгляді касаційної скарги "ПриватБанку", Мінфіну і НБУ на рішення судів у справі про вклади сім'ї Суркісів в націоналізованому "ПриватБанку", а також про законність процедури bail-in.

Нагадаємо, ряд власників євробондів, випущених раніше ПриватБанком, оскаржили в Лондонському міжнародному арбітражному суді (LCIA) примусову конвертацію своїх облігацій в капітал фінустанови після його націоналізації по так званій процедурі bail-in.

Зокрема, 17 травня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав ПриватБанк повернути бізнесменам Григорію та Ігорю Суркісам, а також їх сім'ям понад 1 млрд грн, $266 тис. І 8 тис. євро, а їх "А-банку" - 364 млн грн. Національний банк порахував Суркісів пов'язаними з ПриватБанком особами, а тому їхні кошти в фінустанові при його націоналізації були конвертовані в капітал за схемою bail-in. За даними ЗМІ, в суди вже подано більше 20 позовів від тих, кого також визнали пов'язаними з ПриватБанком особами.

Детальніше про те, які наслідки можуть бути у денаціоналізації "ПриватБанку", і чи загрожує в зв'язку з цим Україні ізоляція з боку Заходу, читайте в матеріалі "Апострофа": Коломойський проти Заходу: як справа ПриватБанку може змінити Україну

Фотогалереї

Всі