У Києві комунальники встановили герб України на монумент "Батьківщина-мати", як символ незламності українського народу, замість раніше демонтованого "Серпа і молота".
Фото опублікував кореспондент "Телеграфа" Ян Доброносов на Facebook-сторінці.
За словами кореспондента "Апострофа", спершу роботи зі встановлення герба планували на 16 годину 5 серпня, але згодом було вирішено перенести встановлення на 18:00. Він зазначив, що у комунальників зламалося обладнання. Також на заваді стояла вітряна погода у столиці, тож встановлення закінчили вранці, 6 серпня.
Статую було зведено у 1981 році на території музейного комплексу, що присвячений історії України в Другій світовій війні. Першим творцем монумента був Євген Вучетич, втім, через його смерть роботу передали Василю Бородаю.
Читайте також: Як виглядає герб України, який буде встановлений на монументі "Батьківщина-мати" за 28 млн гривень: фото
Спершу планувалося покрити монумент, виготовлений із запорізької нержавіючої сталі, шаром золота. Але згодом відмовилися від цієї ідеї. Також передбачалося, що з двох сторін від Батьківщини-матері спадатиме водоспад, який мали форсувати кам'яні воїни.
Цікаві факти про "Батьківщину-мати"
- довжина зварних швів становить 30 кілометрів;
- вага щита становить 13 тон, меча – 9, а всієї статуї – понад 450 тон;
- окремі блоки важать 25-30 тон;
- для зведення монумента "Батьківщина-Мати" Києва був створений кран заввишки 102 метри. Однак перед відкриттям меморіального комплексу його не встигли розібрати й просто порізали автогеном. Частини цього крана досі покояться в Києві на дні Дніпра;
- загальна висота від основи до кінчика меча становить 102 метри;
- статуя повинна простояти 150 років;
- для обслуговування пам’ятника, в ньому передбачені ліфти, один з яких рухається по похилій;
- з висоти 36 метрів можна поглянути на Київ. Раніше були відкриті верхні оглядові майданчики. Але після нещасного випадку туристи вище позначки в 36 метрів не допускаються.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що у Києві монумент "Батьківщина-мати" збираються перейменувати на "Україна-мати".
- Вас також може зацікавити:
"Батьківщина-мати" здорової людини та окупанта: у мережі порівняли пам'ятники у Києві та Волгограді
"Батьківщина-Мати" в Києві засвітилася квітами прапора України: фото