Кавуни завжди їхали на українські ринки з Херсонщини. На жаль, зараз ця область тимчасово окупована, тож продавці Столичного ринку везуть ці ягоди з інших регіонів.
Подробиці - у сюжеті Апостроф TV.
"Нітратів немає. Приходив клієнт, мірником поміряв, чудово. Це наш український, з Одеської області. Татарбунари", - розповів продавець.
За словами чоловіка, порівняно з минулим роком ціни на кавуни трохи виросли.
"У звʼязку з підняттям цін на паливо зросли. І немає Херсонщини поки що. Поки що", - наголосив продавець.
Примітно, що найбільший у світі кавун виростила родина з американського Арканзасу. Ягода заважила 122 кілограми. Утім при виборі кавуна розмір не має значення, тоді як смак дійсно важливим. Тож як обрати стиглий і смачний кавун?
"Ми вже їх обирали, зачищали, це вже не перші, це третя вибірка. Хвостик сухий, він весь стиглий. Кавун я особисто можу "придушити". Якщо він тріщить – залізно стиглий", - пояснив Володимир, який реалізує кавуни.
Володимир називає свій товар безнітратним і дуже корисним.
"Тут немає хімії, це натурпродукт. Діти їдять, люди вертаються, кавун продається – всі задоволені", - зазначив продавець.
Наталя – одна з тих, хто повернувся по нову партію кавунів до Володимира.
"Вдруге приїхала. Вчора взяли, все розкупили в нас. Сьогодні беремо, на ярмарках торгуємо. Все беруть. Тільки чують, що наше, українське, – забирають. Не хочуть ні турецького, ні македонського. Хочуть тільки нашого, українського, підтримати", - зізналася Наталя.
Продавці на Столичному кажуть: якщо дотримуватися їхніх порад щодо вибору кавуна, то ягода завжди буде соковитою та солодкою. Але тут також є свої секрети.
"Велика дірочка – це дівчинка, маленька – хлопчик. З носика кавуна має бути велика дірочка, це дівчинка", - пояснив продавець кавунів Олександр.