RU  UA  EN

Пʼятниця, 13 грудня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
23.35
Політика

Ліга Європи 2019/20: усі новости, результати, відео

Новини

12 грудня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Пенсії для українців по-новому: у чому проблема зі страховим стажем і як його розрахувати

Не всі українці мають право на пенсійні виплати через страховий стаж.

Про це повідомляє "Апостроф".

Як і раніше, пенсійний вік становить 60 років (для жінок з 2011 року пенсійний вік щороку підвищується на 6 місяців і в 2021 році він досягне 60 років, як вже сьогодні він становить для чоловіків). Однак причиною невиплати пенсій може бути відсутність страхового стажу.

Кому мають виплачувати пенсію

Відповідно до пенсійною реформою, з 2018 року необхідний для отримання пенсії страховий стаж протягом 10-ти років збільшується на один рік щорічно. У 2018 році для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно було мати стаж не менше 25 років (у 2017 році, тобто до набрання чинності пенсійної реформи, було всього 15 років) і на 1 січня 2028-го він досягне 35 років. Не важко підрахувати, що з 1 січня 2020 року вимога стосовно стажу буде на рівні 27 років.

Якщо немає необхідного стажу в 60, можна набратися терпіння і попрацювати до 63-х років - в цьому випадку для виходу на пенсію в 2020 році знадобиться всього 17 років стажу (в цій опції також діє щорічне підвищення стажу, яке в 2028 році складе 25 років). Ну і, нарешті, якщо дотягти до 65-ти років, для виходу на пенсію знадобиться всього 15 років стажу - це вимога залишиться без змін (якщо, звичайно, в майбутньому не буде прийнятий який-небудь новий закон).

Нюанси в отриманні страхового стажу

Але в чому, власне, проблема з цим стажем? Адже якщо людина не є запеклим тунеядцем, то, почавши працювати в 25 років, а можна і раніше, до 60-ти років якраз і "набіжить" необхідний стаж. Але важливою умовою є те, що мова йде про легальне працевлаштування. Відразу обмовимося, що облік страхового стажу в Україні ведеться лише з липня 2000 року, а до цього часу враховується так званий трудовий стаж - грубо кажучи, по трудовій книжці. І, якщо за часів СРСР з цим проблем, в основному, не було, то вже в "лихі 90-і" багато українців були змушені працювати неофіційно. Значить, необхідний для пенсії стаж їм не враховувався. Далеко не всі офіційно працевлаштовані і сьогодні. А тому на пенсію в 60 такі люди можуть не розраховувати.

Як отримувати виплати без стажу

У людей без страхового стажу є можливість отримувати так звану соціальну пенсію, яка, строго кажучи, і то пенсією не є, будучи одним з видів державної допомоги. Згідно з постановою Кабінету міністрів від 27 грудня 2017 роки (№1098), громадяни, які досягли "загального пенсійного віку", але не отримали права на пенсійну виплату, можуть розраховувати на "тимчасову державну соціальну допомогу", яка буде виплачуватися до часу, коли громадянин отримає право на повноцінну пенсію.

Наприклад, вам 60 років, а ваш страховий стаж - 15 років. Право на отримання пенсії у вас з'явиться тільки в 65, а тому протягом п'яти років ви будете отримувати соціальну допомогу.

Як повідомляв "Апостроф", стало відомо, кому і коли варто чекати підвищення пенсійних виплат в Україні у 2020 році.

Новости партнеров

‡авантаженнЯ...