RU  UA  EN

Пʼятниця, 20 грудня
  • НБУ:USD 41.50
  • НБУ:EUR 43.15
НБУ:USD  41.50
Політика

Новини

20 грудня

19 грудня

Всі новини

Чи піде Зеленський відкритою війною проти КСУ: названо три сценарії для президента

В останні кілька тижнів криза, що виникла після скандального рішення Конституційного суду України (КСУ) як нібито встала на паузу. Однак рано чи пізно виникла ситуація вирішиться. Є три сценарії розвитку ситуації в конфлікті між президентом Володимиром Зеленським та КСУ.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

Якщо Зеленський допоможе повернутися до складу КСУ його колишньому голові Станіславу Шевчуку, який оскаржує своє звільнення в суді, і введе до складу кілька своїх суддів через Верховну Раду, то це буде означати його повну перемогу. Втім, тут варто враховувати, що Шевчук лише остільки-оскільки лояльний до Банкової. Насправді для нього Зеленський і його конфлікт з нинішнім керівництвом КСУ - зручний трамплін для камбека.

Можливий і нейтральний варіант: з'їзд затвердить до складу КСУ "потрібного" кандидата і його глава Олександр Тупицький отримає потрібний йому кворум. Однак при цьому Верховна Рада проголосує за розширення кворуму до 17 осіб - в такому випадку ситуація "затихне" і всі сторони залишаться при своїх - тобто, в патовій ситуації. Хоча такий варіант теж напевно влаштує Банкову, яка може нейтралізувати проблему досить надовго.

"Абсолютно нормальний крок в ситуації, що створилася. Це менше зло. Ніяких проблем від заморожування роботи нинішнього КСУ не буде. Навпаки це ліквідація проблеми. І юридично це коректно, не вимагає змін до Конституції. Але є й інші варіанти. Зараз в закритому режимі вирішується питання з відновленням Шевчука - це може змінити ситуацію хоча б частково. Це один з варіантів, нехай і конфліктний. І сам президент натякнув, що може частково зняти проблему добровільна відставка Тупицького і повернення КСУ на помірні позиції ", - вважає глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Третій варіант розвитку подій передбачає, що відкрита війна з Конституційним судом продовжиться. Судді можуть визнати нелегітимними закони про землю і мову, а також продовжити атаку на самого президента.

Чим це загрожує - добре знає президент Молдавії Ігор Додон, що нещодавно програв вибори, який воював з КС більшу частину своєї каденції. Більш того, судді і зовсім усували його з посади, оскільки Додон відмовлявся виконувати їх рішення про розпуск парламенту.

Зрозуміло, що в Україні до такого повороту поки далеко, але відкрита війна між президентом і суддями чревата найбільш руйнівними наслідками для нашої держави, і було б добре цього уникнути.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Бунтівна Феміда: коли протистояння Зеленського з КСУ перейде в гарячу фазу.