16 червня в Женеві відбулася зустріч президента Росії Володимира Путіна і президента США Джозефа Байдена. Під час переговорів сторони обговорювали українське питання, а також обговорили теми міжнародних відносин.
"Апостроф" зібрав головні тези, озвучені главами держав на прес-конференції після зустрічі.
Що говорив Володимир Путін
Першим з журналістами поспілкувався Путін. Вже звично для таких заходів президент Росії "ухилявся" від конкретних питань і у всьому бачив "змову", при цьому факт агресії зі свого боку заперечував.
Війна на Донбасі і можливе членство України в НАТО
Перше питання на прес-конференції стосувалося України, але тут від Путіна конкретики навряд чи хто очікував. Вже звично він посилався на мінські угоди і намагався знайти винних у подіях, заперечуючи факт агресії.
За словами Путіна, США підтримують мінські угоди.
"Тема України була. Байден згоден з тим, що в основі врегулювання ситуації на Донбасі повинні лежати мінські угоди", - заявив Путін.
Участь Росії в конфлікті Путін як зазвичай не підтвердив. За його словами, у РФ є "одне зобов'язання з приводу України - сприяти реалізації мінських угод".
Запитали у російського президента і про стягування російських військ до кордонів України.
"Ми проводимо навчання на своїй території, але ми не проводимо навчання підтаскуючи техніку і озброєння до кордону США ", - сказав він.
Питання про можливий вступ України в НАТО також було піднято, але після зустрічі Путін відзначив, що на цю тему "нічого говорити".
Відносини Росії і США
Путін вважає, що між державами не було ніякої ворожості.
"У нас по багатьох позиціях оцінки розходяться. Але по обидва боки продемонстровано бажання зрозуміти один одного і шукати шляхи зближення позицій", - сказав він.
При цьому Путін вважає, що "США оголосили Росію противником і ворогом ще в 2017-му і вирішили підтримувати політичні організації в Росії".
Путін - вбивця?
Говорячи про гучні слова Байдена про те, чи вважає він Путіна вбивцею, президент РФ зазначив, що президент США після цього зателефонував йому і пояснив ситуацію.
"Мене це влаштувало, він запропонував зустрітися, ми зустрілися, він людина дуже досвідчений, ми з ним віч-на-віч говорили 2 години, не з усіма лідерами так я говорив", - сказав він.
Ситуація з Олексієм Навальним
Путін вважає, що опозиціонер "сам хотів опинитися у в'язниці".
"Перше - людина ця знала, що порушує закон, він робив це свідомо", - сказав він.
Перспективи відносин США і Росії
Після зустрічі з Байденом Путін заявив, що "в такій ситуації не може бути сімейного довіри, але зірниці її вже промайнули".
Що говорив Джо Байден
Агресія Росії проти України
Байден також розкрив деталі переговорів по Україні. За його словами, США і далі будуть підтримувати територіальну цілісність нашої країни.
"Я підтвердив Путіну незламну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України. США будуть реагувати на дії, які зачіпають наших союзників ... Ми погодилися, що будемо працювати за допомогою дипломатичних методів ... Він, звичайно, не заперечував мені. Але розбіжності були" , - уточнив він.
Цікаво, що більше теми України він не торкався.
Холодна війна
За словами Байдена, Путін найменше хоче початку холодної війни.
"Він все ще стурбований, що Росію оточують, але мені не здається, що це основний мотив, який повинен визначати відносини з США", - сказав він.
Навальний і наслідки його смерті
Байден попередив Путіна, що в разі смерті Навального Росію чекають серйозні наслідки.
"Я сказав Путіну, якщо Навальний помре у в'язниці, то наслідки для Росії будуть руйнівними", - зазначив американський лідер.
Відносини США і Росії
Президент США вважає, що відносини з Росією повинні бути стабільними і передбачуваними і "країни повинні домовитися про правила гри".
"Порядок денний" не спрямована проти Росії. Тон зустрічі був позитивним. Я виконав те, заради чого приїхав на зустріч з Путіним", - сказав він.
При цьому Байден сказав Путіну, що "Росія не повинна диктувати світу".
На завершення він зазначив, що наступні 6-12 місяців покажуть, чи вдалося РФ і США запустити стратегічний діалог.
Також за підсумками зустрічі було опубліковано спільну заяву глав держав: