Російські спецслужби мають давні і міцні зв'язки з міжнародними хакерами і впливають на їх роботу. У квітні президент США Джо Байден ввів режим надзвичайної ситуації в сфері національної безпеки, в тому числі і через російські кібератаки.
Про це йдеться в звіті, представленому приватною компанією з кібербезпеки Recorded Future, яка спеціалізується на зборі, обробці, аналізі та розповсюдженні інформації про загрози.
Фахівці виділили три типи зв'язків між російськими спецслужбами і кримінальними угрупованнями хакерів: пряма пов'язаність, непряма приналежність і негласна угода. У більшості випадків йдеться про усні і негласні домовленості.
На думку аналітиків, вище керівництво Кремля не лише поінформоване, але можливо, і контролює багато ресурсів, які використовують хакери-кіберзлочинці, і "при бажанні легко може їх зупинити".
Вербування кваліфікованих програмістів російські спецслужби почали близько 30 років тому. Деякі хакери самі прагнуть до співпраці з РФ, а до когось люди, пов'язані зі спецслужбами, зверталися після їх арешту.
Наголошується, що стримана реакція Кремля на хакерські атаки з Росії створила середу, в якій кримінальні угруповання хакерів стали "добре організованими підприємствами".
Як повідомляв "Апостроф", раніше Джо Байден попередив про загрозу "справжнього військового конфлікту", до якого можуть призвести кібератаки з боку Росії.