Європарламент ухвалив заявку України на вступ до Євросоюзу, подану Володимиром Зеленським напередодні. Розпочато спеціальну процедуру вступу.
Рішення було ухвалене під час позачергового засідання євродепутатів, присвяченого ситуації в Україні.
Заявка про вступ України до ЄС за прискореною процедурою зареєстрована та перебуває на розгляді.
"Європарламент прийняв заявку України на вступ до Євросоюзу. Розпочато спеціальну процедуру вступу", - йдеться у повідомленні.
Міністр закордонних справ прокоментував це рішення Європарламенту. На його думку, військові події в Україні "вимагають великих та історичних рішень" і приєднання країни до ЄС є необхідним - він закликав Євросоюз запропонувати Україні членство.
"Найкраще рішення, яке зараз може прийняти Європейський Союз, - це негайно взяти Україну до свого складу. Просто зараз зробити Україну повноправним членом ЄС. Історичні часи вимагають великих та історичних рішень, здатних докорінно змінити динаміку подій" , - написав він у Twitter.
Процес вступу країн до Євросоюзу зазвичай займає від 15 до 18 місяців, доки країна-кандидат адаптує свої інститути, стандарти та інфраструктуру, щоб виконувати зобов'язання як держава-член. Скільки часу забере процес вступу для України за прискореною процедурою наразі невідомо.
При цьому видання Delfi пише, що деякі привілеї для українців можуть бути запроваджені і раніше як на рівні окремих країн ЄС, так і всього союзу. Йдеться про додаткову підтримку студентам, програми культурного та наукового обміну, послаблення при видачі віз та права на роботу в Європі тощо. Вже досягнуто домовленості, що українцям, які рятуються від війни, нададуть право залишатися та працювати в будь-якій країні ЄС на строк до трьох років.
На даний момент країнами-кандидатами є Албанія, Республіка Північна Македонія, Чорногорія та Туреччина.
Нагадаємо, у понеділок 28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Євросоюзі.
"Цим листом Україна, як європейська держава, яка поважає цінності, закріплені у статті 2 Договору про Європейський Союз, має честь подати заявку на членство у Європейському Союзі, відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз", - йдеться у документі.
У той же день президенти восьми країн-членів ЄС – Болгарії, Польщі, Латвії, Литви, Естонії, Словаччини, Словенії та Чехії – оприлюднили заяву, в якій закликали Євросоюз негайно розпочати переговори про вступ України до ЄС та надати їй статус країни-кандидата на вступ.