RU  UA  EN

Пʼятниця, 24 січня
  • НБУ:USD 41.70
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.70
Політика

Новини

23 січня

Всі новини

Україна отримає ще більше NASAMS: що про неї відомо і чи зможе вона захистити небо

Президент Володимир Зеленський повідомив в інтерв'ю американському телеканалу CBS, що Україна вже отримала від США дві батареї зенітно-ракетного комплексу протиповітряної оборони NASAMS і чекає на нові поставки.

Сайт "Апостроф" вирішив нагадати, що собою являє американо-норвезький ЗРК ППО NASAMS.

ЗРК NASAMS - розробка норвезької технологічної групи Kongsberg та американської компанії Raytheon. Зенітно-ракетний комплекс здатний збивати цілі на короткій та середній дистанції – у радіусі до 25-40 км залежно від модернізації.

До складу комплексу входять пускові установки, радіолокаційні станції (РЛС) Raytheon AN/MPQ-64F1 Sentinel. Батарея ЗРК NASAMS другого покоління складається з 12 пускових установок, кожна з яких має на озброєнні шість ракет AIM-120 AMRAAM, восьми радарів, одного центру керування вогнем, однієї машини з електронно-оптичною камерою та одного автомобіля Tactical Control Cell.

Батарея ЗРК NASAMS третього покоління складається з шести мобільних пускових установок ракет малої дальності IRIS-T SLS, встановлених на гусеничних машинах, а також триколісної високомобільної пускової установки.

Наразі точна інформація щодо того, які саме батареї комплексу передали Україні, відсутня. Не виключено, що це може бути останнє покоління, яке наразі ще перебуває у процесі виробництва.

Голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж в ефірі Апостроф TV запевняв, що ЗРК NASAMS є сучасним озброєнням, але подібні комплекси не зможуть модернізувати українську ППО. За словами генерала, для надійного захисту населених пунктів від російських ракет необхідно створювати комплексну систему протиповітряної оборони.

"Це і британські системи, норвезькі, американські, німецькі, які є дуже потужними. Вони діють навіть краще за "Залізний купол", бо дістають на далекій відстані. Наприклад, "Залізний купол" тільки до 70 км фіксує прильоти або пуски, а ті всі системи – прямо з моменту старту", - підкреслив Маломуж і додав, що для повноційного захисту країни необхідно мати на озброєнні 30-35 систем ППО.

Раніше ми розповідали, що США офіційно схвалили постачання систем NASAMS для ЗСУ.