RU  UA

Путін готовий віддати владу: кому вона перейде

Російський диктатор Володимир Путін хворий і не завжди здорово сприймає ситуацію та приймає адекватні рішення. Стан його здоров'я, а також провали фронтах російсько-української війни, ймовірно, призведуть до передачі влади в Кремлі, але це станеться пізніше.

Про те, хто може замінити Путіна біля керма Росії, в ефірі Апостроф TV розповів російський історик, політичний аналітик, публіцист та громадський діяч Валерій Соловей.

За його словами, ані лідер Чечні Рамзан Кадиров, ані засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин ніколи не розглядалися у якості наступників Путіна. Винятком можна назвати прем'єр-міністра Росії Михайла Мішустіна, але й він розглядався недовго, а саме – на початку 2021 року.

Читайте також: Путін ще живий, але його вже ділять: "вежі" Кремля воюють за спадщину.

"Зараз претендент номер один – Дмитро Патрушев, син Миколи Патрушева. Претендентами, але не такими сильними, як Патрушев, можна розглядати Мішустіна та Собяніна. Може, хто іще хоче, але ці люди будуть зараз про це мовчати для збереження життя та свободи", - заявив Соловей.

Він додав, що в Росії силовий блок – це не чекісти плюс військові, це самі чекісти. В них напружені стосунки з тими самими військовими. Але на групу Патрушева орієнтуються кілька російських силовиків. Там є кілька фракцій, тобто це не єдина корпорація, більшість силовиків і частина цивільних еліт. Для еліт група Патрушева виглядає неприйнятною.

"Цікаво те, що в консультаціях, які влітку проходили між Росією та США, також називалось прізвище Патрушева. Мова була про те, що Росія готова до гнучкої позиції по Україні. Я б навіть сказав – доволі гнучкої, і такої, що дуже відрізняється від заяв, що звучать сьогодні. Але навряд чи американці в це повірили. Але щоб легітимізувати перехід Патрушева, потрібна якщо не міжнародна підтримка, то хоча б відсутність міжнародного тиску. Думаю, група чекістів готова піти на багато що", - зазначив експерт.

Водночас, у РФ вже підготовлено деякі речі для транзиту влади. Зокрема, передбачалося, що колективним керівництвом стане Державна рада, і вона укомплектована.

"Не знаю, хто туди входить. Мені сказали, що це дуже невеликий орган. Він запрацює, коли Путін дасть згоду. Він влітку сказав, що в жовтні-листопаді цей процес запустить. Зараз, судячи з усього, він хотів би його відтермінувати. Але він не може відтягувати дуже довго. Він це розуміє. А якщо застосує ядерну зброю, то це може стимулювати певні дії з боку деяких груп серед еліти", - резюмував Соловей.

Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа": У медичному сенсі Путін втратив зв'язок із реальністю - Валерій Соловей.