Рада Євросоюзу ухвалила 15-й пакет економічних та індивідуальних санкцій з метою подальшого обмеження спроможності Росії вести війну проти України. Ці заходи покликані подолати обхід санкцій ЄС та послабити російський військово-промисловий комплекс.
Про це повідомляється на офіційній сторінці Ради ЄС.
Рада ЄС погодила значний санкційний пакет, який складається з 54 осіб та 30 організацій, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.
ЄС вводить санкції проти військових, відповідальних за удар по дитячій лікарні Охмадит у Києві, вищих менеджерів провідних компаній в енергетичному секторі, осіб, відповідальних за депортацію дітей, а також двох високопосадовців КНДР. .
ЄС включив до санкційного списку російські оборонні компанії та судноплавні компанії, відповідальні за транспортування сирої нафти та нафтопродуктів морем, забезпечуючи важливі доходи російському уряду. У ньому також зазначено хімічний завод, цивільну російську авіакомпанію, яка є важливим постачальником матеріально-технічної підтримки російських військових.
Вперше Рада ЄС накладає повноцінні санкції (заборона на в’їзд, заморожування активів, заборона на доступ до економічних ресурсів) проти різних китайських суб’єктів, які постачають компоненти для безпілотників і мікроелектронні компоненти для підтримки агресивної війни Росії проти України.
Рада ЄС також розширила список суден, на які поширюється заборона на доступ до портів і заборона на надання широкого спектру послуг, пов'язаних з морським транспортом.
Також Рада додала 32 нові суб’єкти до переліку тих, хто безпосередньо підтримує військово-промисловий комплекс Росії у її війні проти України. Вони підпадають під жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки.
Щоб краще захистити європейські компанії від судових спорів з російськими контрагентами, Рада ЄС вирішила заборонити визнання або виконання в ЄС рішень, які винесені російськими судами на підставі статті 248 Арбітражного процесуального кодексу Російської Федерації.