Європа повинна бути сильною, щоб мати можливість гарантувати безпеку собі та союзникам. А битви, в яких беруть участь солдати КНДР, географічно ближче до Давосу, ніж до Пхеньяну - тому Європі варто утвердитися як сильний глобальний гравець.
Про це під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі наголосив президент України Володимир Зеленський.
Глава української держави закликав аудиторію переосмислити питання "що буде робити Трамп" і подумати про те, що Європа повинна зробити, щоб утвердитися як глобальний гравець.
"Не забуваймо, що європейські країни не відокремлює від Росії океан, і європейські лідери повинні пам'ятати, що ці битви за участю північнокорейських солдатів зараз відбуваються в місцях, географічно ближчих до Давосу, ніж до Пхеньяну. Ми глибоко вдячні Європі за всю підтримку, але чи буде президент Трамп слухати Європу, чи він буде вести переговори з Росією, Китаєм без Європи?" - зауважив Зеленський.
Крім того, президент вважає, що Європі варто змінити свій підхід до регулювання цифрових послуг та інновацій, інакше вона ризикує відстати від США та Китаю. Мовляв, нині Європа "заслуговує на те, щоб бути більше, ніж просто стороннім спостерігачем, коли її лідери зводяться до хостингу на платформі X після того, як угода вже укладена".
"Зараз Європа відстає у розвитку штучного інтелекту. Вже зараз алгоритми TikTok потужніші за деякі уряди, а доля маленьких країн залежить більше від власників технологічних компаній, ніж від їхніх законів", - сказав український лідер.
Разом з тим Зеленський наголосив, що нині світ перебуває на переломному етапі. І попри те, що загальний економічний потенціал Росії набагато менший, ніж у Європи, РФ виробляє в кілька разів більше боєприпасів і військової техніки, ніж усі європейські країни разом узяті.
Згадав глава держави й словацького премʼєра Фіцо. Адже той прагне постачати російський газ через Туреччину, а не альтернативні маршрути, такі як імпорт із США, водночас сподіваючись отримати вигоду від "парасольки безпеки США".
Як відомо, швейцарський Давос є традиційним місцем проведення щорічних зборів Всесвітнього економічного форуму. Війна, яку Росія веде проти України, є однією з тем обговорень провідних політиків, бізнесменів та громадських діячів із багатьох країн світу. Щорічні збори у Давосі є першим глобальним заходом такого рівня після інавгурації президента США Дональда Трампа, який обіцяв докласти зусиль для завершення російсько-української війни.
Нинішній форум 55-й за рахунком. У заході беруть участь близько трьох тисяч учасників, включно з представниками урядів, бізнесу, громадських організацій та медіа. Серед них – 60 глав держав та понад 1600 бізнес-лідерів.
До речі, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на Форумі пообіцяла, що Європейський Союз продовжить підтримувати Україну стільки, скільки знадобиться, незалежно від політичних змін у Сполучених Штатах Америки.