RU  UA  EN

Вівторок, 1 квітня
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.10
НБУ:USD  40.95
Політика

Новини

1 квітня

Всі новини

У Раді назвали суттєві перепони для підписання угоди з Трампом щодо копалин

Фото: З відкритих джерел

Спроби залучити Росію до діалогу про мир засвідчили бажання Кремля продовжувати війну. Можливо, лідер США Дональд Трамп усвідомив необхідність підтримувати Київ надалі і тепер прагне пояснити своєму виборцю, що робитиме це не як його попередник, а з вигодою для свого народу. Проте за цією логікою достатньо було б підписати рамкову угоду.

Про це "Апострофу" розповів голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

За його словами, нова угода передбачає тривалий процес до підписання, оскільки необхідно сформувати делегацію, потрібні обговорення, долучення з українського боку фахівців не тільки юристів, а й економістів, адже йдеться про ресурси України.

"Він пропонує нову оферту, нову пропозицію. Але якщо йдеться про міжнародний договір, то це дуже довга історія... Особливо пікантність у тому, що є стаття 13 Конституції стосовно надр, про природне багатство країни, яке належить народу. Це дуже серйозна справа, яка потребує вирішення багатьох аспектів… Є приклади міжнародних конвенцій, договорів, які готувалися майже десятиліттями. Я не кажу, що й тут потрібно такий довгий процес, але це місяці або навіть роки", - пояснив Мережко.

При цьому наголосив, що відповідно до Конституції, якщо йдеться про власність над природними ресурсами, то необхідно організувати референдум.

"Укласти міжнародний договір - це половина справи. Тому що договір створює права і обов'язки для держав. Він не має безпосередньої дії в національному праві. Для того, щоб така дія безпосередньо була, треба створювати так зване імплементаційне законодавство. І це теж історія. Досить довга може бути", - резюмував очільник комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики.

Нагадаємо, раніше західні ЗМІ писали, що лідер США виступає за якнайшвидше припинення вогню в Україні, щоб укласти угоду про мінерали.