Уряд прем'єр-міністра Угорщини Віктор Орбана маніпуляціями закликає громадян висловитися про вступ України до ЄС. Разом з бюлетенями для національного опитування угорська влада надішле своїм громадянам перелік "контраргументів" проти вступу України до об'єднання.
Про додаткові "довідкові" дані розповів у соцмережі Х речник угорського уряду Золтан Ковач.
"Незабаром угорці отримають свої пакети документів для голосування щодо членства України в ЄС. У них міститься короткий огляд семи ключових ризиків вступу — питань, які безпосередньо впливають на майбутнє Угорщини і які мають бути ретельно зваженими перед ухваленням рішення", — сказав речник.
Варто зауважити, що ці короткі пункти подаються майже без пояснення. А в переліку йдеться, зокрема, про фінансовий та сільськогосподарський "ризики". Мовляв, ЄС, у разі вступу України, спрямував би на неї кошти, і це втягнуло б у борги Будапешт, оскільки Брюссель хоче спільних запозичень.
Крім того, стверджується, що угорські фермери нібито втратять субсидії через переспрямування європейських коштів.
"Наступний контраргумент — щодо "харчової безпеки" — сформульовано так: "В Україні використовуються генетично модифіковані культури та заборонені хімікати, що загрожує якості харчових продуктів". Далі йде "безпековий ризик", в якому не згадується війна Росії проти України, а натомість заявлено, що нібито "до війни Україна була центром організованої злочинності", і "зброя може потрапити не в ті руки", - пишуть медіа.
Також один із пунктів звучить так: "Дешева українська робоча сила може знизити заробітну плату, поставити під загрозу робочі місця та пенсії". А ще в переліку є псевдоаргумент про те, що "в Україні бракує обов'язкової вакцинації, що створює загрозу здоров'ю населення в умовах відкритих кордонів".
А насправді в Україні вимагається обов’язкова вакцинація дітей перед садком і школою й існує національний календар щеплень. До того ж в Орбана лякають тим, що "поспішний вступ України" до ЄС нібито поставить під загрозу виплату так званої 13-ї пенсії.
Зазначається, що голосування стартує в середині квітня і триватиме до 20 червня. Громадянам пропонують голосувати поштою. Бюлетень складатиметься з одного питання "Чи підтримуєте ви, щоб Україна вступила до Європейського Союзу?" і двох варіантів відповіді — "так" або "ні".
Додамо, днями прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що варто шукати рішення стосовно свого угорського колеги Віктора Орбана.