RU  UA  EN

Вівторок, 20 травня
  • НБУ:USD 41.08
  • НБУ:EUR 46.10
НБУ:USD  41.08
Політика

Новини

20 травня

Всі новини

​Влітку закінчується допомога від США ще ухвалена за часів Байдена

Фото: Генштаб ЗСУ

Цього літа закінчується пакет військової допомоги колишнього американського президента Джо Байдена. І наразі в бюджеті США не передбачено нових поставок зброї Україні.

Про це заявила народна депутатка України Ірина Геращенко.

За словами нардепки, позиція адміністрації Трампа зрозуміла, їхня ставка була на швидкі переговори і завершення бойових дій. Мовляв, схоже, план Б, - що диктатор РФ Володимир Путін просто не збирається припиняти війну, у Вашингтоні чомусь не розглядали і став для Трампа та його команди сюрпризом.

Хоч було настільки очевидно, що Путін тягнутиме час, вимагатиме нереального, маніпулюватиме, бубонітиме про «пєрвопрічіни конфлікту», перекладатиме відповідальність на Україну, але не зупиниться.

Політикиня вважає, що єдиним батогом, що може примусити вбивцю зупинитися, є справжні, а не потішні санкції проти РФ, які б знищили її економіку, і зброя для України.

"Це - аксіома. Але США, навпаки, збираються відновити торгівлю з Москвою, і це дуже небезпечно. На жаль, попередня американська адміністрація давала зброю настільки дозовано і з такими перервами, що це допомогло нам вижити, але не зупинити ворога. Ми втратили час і людей. Але на фоні всього, що несеться зараз, варто ще раз подякувати Байдену за попередню підтримку, без якої Україна не вистояла б ці три роки. Прямі переговори, про які говорить Путін — це пастка для України. Наразі ми не знаємо, які рішення ухвалить нинішня адміністрація в умовах фактичного провалу мирних переговорів. Бо навряд чи хтось вірить у швидке припинення вогню, та й важко в це вірити під ракетними атаками і роєм шахедів щоночі. Спостерігаючи нерішучість і слабкість Заходу, який знову обмежується кулаками в повітрі, замість заїхати ними в знахабнілу російську пику", - каже Геращенко.

Водночас під час дискусії про угоду про мінерали запитували українських переговорників, як вона наближує Україну до миру. Де там безпекові гарантії. І схоже, ця дискусія потребує публічного продовження, переконана політикиня:

"Бо відповідальність за угоду — виключно на Зеленському, який її ініціював. Хочеться зрозуміти, як наближають мир 30 підписаних безпекових угод і красиві фото з коаліцією охочих і рішучих. Заяви яких про рішучі санкції, якщо вогонь не припиниться, так і залишилися заявами. Атаки тривають, Путін наповну користується безкарністю і слабкістю Заходу. А двогодинною розмовою з Трампом 19 травня він виграв час і розірвав свою міжнародну ізоляцію.

Прямі переговори, про які говорить Путін — це пастка для України. За столом миру мають бути гаранти виконання домовленостей, ті, з ким підписані безпекові угоди — США, ЄС, UK. Інакше Росія знову безкарно брехатиме, тягнутиме час і вбиватиме. Київ має наполягати на присутності партнерів і гарантів на мирних переговорах.

Єдине, що може вплинути на наступні рішення адміністрації Трампа щодо України — це позиція Конгресу і американська суспільна думка. Скажіть, будь ласка, а хто зараз з нею працює? Американський трек монополізовано Банковою, наслідком стала угода про мінерали. На цьому все.

У ВР вже кілька місяців лежить звернення до Конгресу США із закликом продовжити збройну підтримку, але Слуги категорично відмовляються виносити його в залу. Втрачаючи час, замість максимально активізувати роботу з демократами і республіканцями.

Ми можемо скільки завгодно ображатися на світ, який дійсно живе своїми проблемами, виборами, інфляцією, економікою і міграційними кризами, але давайте чесно дамо відповідь і собі — чи ми самі все робимо для посилення України всередині і назовні. Чи використали всі можливості для зовнішніх комунікацій.

Сьогодні час активно працювати з Конгресом США, республіканцями і демократами. І з ЄС, який має, нарешті взяти на себе більшу відповідальність за європейську безпеку".

До речі, Курт Волкер відповів в ефірі "Апостроф TV" на запитання щодо специфіки політики президента США Дональда Трампа та спробував пояснити бачення Трампа щодо вирішення міжнародних питань, в тому числі щодо України та Росії.