RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Політика

Новини

21 листопада

Всі новини

Як Росія звільнить українських моряків: топ-пропагандистка Путіна розкрила "схему"

Одіозна ведуча телеканалу "Росія 1" Ольга Скабєєва заявила, що українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, можуть відпустити додому.

Про це вона сказала в ефірі програми "60 хвилин".

За словами Скабєєвой, морякам в російському суді можуть змінити запобіжний захід на домашній арешт і таким чином вони повинні будуть відправитися додому, в Україну.

"Схема яка: російське Міністерство закордонних справ відправило ноту в МЗС України і там написано, що ми маємо право, після продовження арешту, арешт був щойно продовжений, після цього слідчий в односторонньому порядку має право змінити цей запобіжний захід і відправити їх з СІЗО під домашній арешт. Домашньої адреси тут в Росії у них немає, саме тому російське законодавство передбачає, знову-таки, я ще раз уточню, після продовження арешту, їх таки відправлять до Києва і Одеси, але я все одно не розумію з чого це. Хоча Денисова, звичайно, поручилася", - заявила російська пропагандистка.

Відзначимо, що 17 липня суд продовжив арешт всім 24 полоненим морякам на три місяці.

Висловлення Скабєєвой про моряків на відео - з 6:48.

Як повідомляв "Апостроф", 25 листопада 2018 року співробітники ФСБ Росії обстріляли і захопили в Чорному морі українські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися в Одесу після спроби пройти через Керченську протоку.

Російські силовики незаконно затримали 24 українських військовослужбовців, троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону Росії, "судили" в окупованому Криму і перевезли в Москву.

Україна вимагає від Росії звільнення захоплених моряків і вважає їх військовополоненими. В управлінні верховного комісара ООН з прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені повинні перебувати під захистом Женевської конвенції.

16 квітня 2019 року Україна звернулася до Міжнародного трибуналу ООН з морського права з метою звільнення полонених моряків і суден. 25 травня Трибунал ООН оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до Росії, яким суд зобов'язав РФ звільнити моряків і судна. У той же час суд не задовольнив прохання України зобов'язати РФ припинити кримінальне переслідування полонених.

Термін виконання рішення закінчився 25 червня. У цей день від Міністерства закордонних справ Росії надійшла нота, якою Україні пропонувалося надати письмові гарантії продовження кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. У ноті-відповіді МЗС України назвало позицію Москви неприйнятною.