RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Політика

Новини

22 січня

Всі новини

Екосистема нових ідей: головні тези з доповіді співголови Римського клубу в Києві

Цивілізація нових людей може з'явитися лише там, де буде цінуватися свобода, при цьому це не повинна бути "свобода" стати мільярдером за рахунок інших осіб.

Про це заявив співголова Римського клубу Ернст Ульріх фон Вайцзекер під час зустрічі в СEO Club Ukraine у партнерстві з Українською асоціацією Римського клубу і проектом Бізнес 100.

"Є події та люди, яких чекаєш з особливим нетерпінням. Це як невидима грань, після якої ти вже не будеш таким як раніше. Вони здатні змінити тебе, твої цінності, дати можливість глибше зрозуміти світ, в якому ти живеш - хто ми, куди йдемо і що буде в майбутньому", - говорить засновник і президент СEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук.

"Ми в Ceo Club Ukraine особливо чуйні до таких цінностей. CEO Club Ukraine - це наша територія довіри, екосистема, в якій ми намагаємося виробляти нові ідеї для країни, для світу. Ми об'єдналися, щоб реалізовувати особливо значущі проекти і вважаємо, що на таких територіях довіри, власне, і повинна стояти нова країна", - продовжив президент CEO Сlub Ukraine.

За його словами, Римський клуб - це об'єднання, територія довіри ста інтелектуалів світу з понад 30 країн світу, які бачать себе захисниками демократії, довгострокового планування, навколишнього середовища і майбутніх поколінь, у яких немає голосу в капіталістичних дебатах. Місія клубу - виявлення сучасних викликів для людства, залучення світової громадськості до них і пропозиція довгострокових рішень, заснованих на ретельному науковому аналізі.

Доповідь "Межі зростання", яка була видана 30 років тому тиражем в 12 млн екземплярів шокувала еліти в усьому світі. Ювілейна доповідь до 50-річчя Римського клубу "Come On!" пропонує не тільки детальний аналіз того, що зробило людство, а й чіткий план роботи над помилками, щоб наша планета продовжила існувати.

Деякі тези із доповіді професора Ернста Ульріха фон Вайцзекера у Києві:

  • Наочна цифра, яка ілюструє еру домінування людини, - це підрахунок співвідношення всієї маси тіл людських істот і сільськогосподарських тварин: він становить 97% від маси тіл всіх хребетних Землі! Тобто слони, кенгуру, летючі миші, щури, птахи, рептилії і амфібії разом важать не більше 3%.
  • 2018 рік був першим роком, коли у всьому світі – від Австралії до Швеції, усюди – відбувалися серйозні зміни в природних кліматичних умовах. А тепер дані вже 2019 року: в Індії в червні 25 мільйонів людей не мали доступу до чистої питної води. Вони возили її з Гімалаїв. Повені в Африці, на Багамах, в Австралії. Великі пожежі – в Америці, Канаді, Сибіру, навіть на Алясці. У Швеції у 2018 році сталося 28 величезних пожеж.
  • Проте основна загроза – це навіть не пожежі, а океани, які будуть виходити з берегів. Підняття рівня океанів може настати блискавично. Можете таке уявити?
  • Так звані сучасні промислові методи с/г, які використовують хімію, - це найгірший ворог біорозмаїття, яке панує в природі і це дуже великий ворог для клімату. Викиди метану, азоту, руйнування ґрунтів призводить до знищення цілих популяцій птахів, комах.
  • Україна є прекрасною країною для сільського господарства. Якщо ви тільки зміните підхід до органічного сільського господарства, а такі технології вже існують, тоді ви залишите місце для цілих ланцюгів екосистем. Це прекрасна ідея для стартапу.
  • Моя улюблена пропозиція щодо зелених податків: щорічно збільшуйте податки на викиди CO2 та розробку ще вільних ресурсів і ця схема зробить екологічну економіку та технології, які сприятимуть зменшенню викидів вуглецю в атмосферу прибутковими.
  • Маємо зрозуміти, які у нас пріоритети. Навіщо ми живемо і що ми хочемо від цього життя.
  • Цивілізація нових людей має постати, де буде цінуватися свобода, але це точно буде не свобода бути мільярдером за рахунок всіх інших.
  • Сучасним економістам кажуть – чим більша конкуренція, тим краще для світу. Ні. Це не зовсім так. Забагато конкуренції руйнуватиме світ.
  • Нова парадигма буде більш складною. І може минути понад сто років, щоб її розвинути.