Інвестори, що представляють більшість учасників сектора відновлюваної енергетики (ВДЕ) і вклали в Україну 4 млрд євро, звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням підтримати компромісне рішення щодо "зелених" тарифів, досягненню якого перешкоджає комітет ВР з питань енергетики і комунальних послуг на чолі з Андрієм Герусом.
Відкрите звернення до президента оприлюднено на сайті Європейсько-Українського енергетичного агентства, передає "Обозреватель".
"Готові розглянути питання про обмежений зниженні діючої ставки "зеленого" тарифу", - йдеться у зверненні, яке підписало близько 30 міжнародних і українських компаній.
Група інвесторів просить президента забезпечити підтримку норм, запропонованих компромісним законопроектом №2543, який передбачає механізм добровільної реструктуризації "зеленого" тарифу.
"Ми вважаємо цей законопроект збалансованим компромісним рішенням між інвесторами і державою", - йдеться в зверненні.
Інвестори впевнені, що цей законопроект дозволить поліпшити інвестиційний клімат України.
Досягнення компромісу ускладнюється через позицію профільного комітету Верховної ради, який очолює Андрій Герус. 13 грудня комітет відмовився підтримати цей проект закону - його підтримали 8 з 17 членів комітету. Проти голосували члени комітету від фракції "Слуга народу" на чолі з Герусом.
"З огляду на важливість сектора ВДЕ для економіки України і для запобігання зміни клімату, ми люб'язно просимо Вашої підтримки в забезпеченні стабільного регуляторного середовища сектора ВДЕ, зокрема, шляхом підтримки компромісного рішення, запропонованого в Проекті Закону № 2543. Ми відкриті для діалогу і готові надати Вам всю необхідну додаткову інформацію про нашу спільну позицію", - йдеться в зверненні інвесторів.
Раніше міжнародні компанії попередили про ризики мільярдних арбітражів проти держави Україна через можливий ретроспективний перегляд "зеленого" тарифу.
12 грудня посольства Данії, Норвегії та Швеції звернулися з листом на адресу міністра енергетики і навколишнього середовища Олексія Оржеля і голови комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальні послуги Андрія Геруса, в якому закликали до знаходження компромісу з інвесторами у питанні "зеленого" тарифу.