У п'ятницю, 4 грудня, Верховна Рада України прийняла законопроекти, якими передбачено програми підтримки в разі введення жорсткого карантину.
Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Глава українського уряду висловив свою вдячність народним депутатам і перерахував державні програми, які повинні будуть допомогти українцям пережити повний локдаун.
Серед них, зокрема, одноразова матеріальна допомога застрахованим особам в розмірі 8 тисяч грн. Цю суму держава виплатить найманим працівникам, які втратили частину заробітної плати внаслідок посилення карантину, і фізичним особам-підприємцям, які втратили частину доходу через заборону на повноцінне функціонування.
Також буде надано одноразову матеріальну допомогу юридичним особам з метою збереження робочих місць.
"Наприклад, якщо підприємець-юридична особа вимушено скорочує тривалість робочого часу працівника через посиленого карантину, то він зможе отримати одноразову допомогу на одного такого працівника до 8 тисяч грн", - підкреслив глава Кабміну.
Також програмами допомоги передбачена одноразова компенсація витрат юридичних осіб, понесених на оплату ЄСВ.
"Відповідна допомога надається тим бізнесам, чия діяльність буде припинена в разі посилення карантинних заходів. Сума одноразової компенсації буде розраховуватися як середнє значення сплачених сум ЄСВ за десять місяців", - уточнив Денис Шмигаль.
Крім того, в Україні буде введено податкові канікули на 200 000 ФОП першої групи, їх буде звільнено від нарахування та сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня 2020 по травень 2021 року.
Передбачено також:
- списання податкового боргу платників податків у разі, якщо сукупний розмір боргу по всіх податках і зборах не перевищує 3060 грн і він непогашений станом на 1 листопада 2020 року.
- відстрочка на термін до одного року сплату податкових боргів громадян та самозайнятих осіб на суму до 6800 грн, які виникли до 1 грудня 2020 року.
- списання пені і штрафні санкції за податковими боргами, якщо вони будуть погашені протягом шести місяців після набрання чинності цим документом.
- збільшення в три рази (з 1020 грн до 3060 грн) порогу податкового боргу, за яким податкова не здійснюватиме заходи стягнення.
- звільнення від оподаткування матеріальної допомоги, яку громадяни і бізнес будуть отримувати від держави в зв'язку з посиленим карантином - матеріальна допомога не буде обкладатися ПДФО і податком на прибуток.
Як повідомляв "Апостроф", в п'ятницю, 4 грудня, в Києві під будівлею Верховної Ради знову зібрався мітинг проти введення РРО.