На посаду міністра охорони здоров'я розглядають кандидатуру Михайла Пасічника - радника Андрія Єрмака. Він - ексвласник аптек "Фалбі" і двічі глава Держслужби з лікарських засобів, є автором книг про гомеопатію і був замішаний у скандалах з виведенням на ринок нарковмісних препаратів.
Про це повідомляється в матеріалі "Апострофа".
Суд про банкрутство ТОВ "Фалбі" Пасічника, яке заборгувало Укрексімбанку 1 млрд гривень тривав кілька років. У грудні 2018 Верховний Суд залишив без змін постанову, згідно з якою з "Фалбі" стягнули 650 млн. У вересні 2019 суд постановив стягнути 245 млн з підприємства. У вересні 2019 госпсуд Львівської області задовольнив позов про стягнення з відповідача 794 млн гривень і 40,5 тис євро заборгованості, направивши стягнення на предмет іпотеки: нежитлові приміщення у Львові, шляхом продажу їх на торгах.
У 2006, коли президентом "Фалбі" був Пасічник, ТОВ підписало з банком кредитний договір з лімітом 40 млн дол. Гроші видавалися до 2011, "Фалбі" стала однією з найбільших аптечних мереж з 250 об'єктами, побудувала логістичний комплекс під Києвом. Однак наприкінці 2013 представники "Фалбі" заявили про фінансові труднощі, пройшли переговори про реструктуризацію, мережа скоротилася, а Пасічник очолив Держлікслужбу. ТОВ "Фалбі" і "Фалбі-Львів" (пізніше - "Фарлот Лоджистикс") значилися власністю кіпрської компанії "Фарлот Трейдинг ЛТД", кінцевим бенефіціаром якої був громадянин Німеччини Йохансес Джуліос.
"Призначення Пасічника відбулося в найкритичніший для його бізнесу момент. Представники фармацевтичного бізнесу зустріли його з крайнім несхваленням, заявляли, що посада глави Держлікслужби йому потрібна для уникнення боргових зобов'язань", - йдеться в матеріалі.
У червні 2020 Укрексімбанку вдалося віддати майно за 185 млн, банк змирився, що отримав всього 15% заборгованості.
Діяльність Пасічника в Держлікслужбі також пов'язана зі скандалами - продажем заборонених ліків індійської "Дженом Біотек Пвт. Лтд". У 2012-2013 Держлікслужба виявила понад 20 порушень в препараті. Індійська компанія подала до Держлікслужби документи з неправдивими відомостями і отримала заборону на реалізацію препаратів.
ЗМІ повідомляли, що "Михайло Пасічник вважається ставлеником групи одного з найвпливовіших фармацевтів країни - президента Асоціації фармвиробників Петра Багрія, який і пролобіював призначення. До групи входить одеський завод "Інтерхім".
Фармацевти зверталися до Кабміну з листом, щоб прем'єр вплинув на схеми і звільнив Пасічника, вказували на зв'язок глави Держлікслужби з виробником кодеїновмісних препаратів.
"Історії, в яких був замішаний Пасічник, через кадровий голод можуть бути забуті. Колишній чиновник, який пропагує гомеопатію, зможе повернутися до управління медициною на більш "хлібну" посаду, ніж займав раніше", - йдеться в матеріалі.