RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Політика

Новини

22 січня

Всі новини

2 млн безробітних за рік: "За Мaйбутнє" звернула увагу на загострення проблеми безробіття в Україні

Згідно з офіційною статистикою, із травня 2020 майже 2 млн українців залишилися без роботи. За офіційною статистикою, нині кожен десятий громадянин не може працевлаштуватися. Чинний уряд обіцяв створити 500 тисяч нових робочих місць, насправді ж маємо зростання безробіття.

Про це наголошує лідер партії "За Мaйбутнє", народний депутат Ігор Палиця.

Під час карантину підприємства змушені були звільняти працівників і переходити "в тінь". А локдауни ще більше посилили безробіття, яке зростає в Україні третій рік поспіль.

Політик зазначає, що влада намагається виправдатися наслідками пандемії, але в сусідній Польщі, попри жорсткіший карантин, рівень безробіття сьогодні складає лише 3%. А все тому, що польський уряд, на відміну від українського, активно допомагав бізнесу і створював робочі місця для поляків, які втратили роботу.

У партії "За Мaйбутнє" вважають, що саме неефективна робота українського уряду призвела до зростання тіньової економіки та тіньової зайнятості.

"Уряд має якнайшвидше вирішити проблему безробіття, адже кожна втрата роботи - це трагедія для родини. Людям необхідно щомісяця сплачувати рахунки, купувати продукти, ліки тощо", - наголошує Ігор Палиця.

За даними статистики, торік кожен п’ятий українець працював неофіційно, а частка тіньової економіки становила 30% ВВП. Натомість незалежні експерти вважають, що рівень тіньової економіки торік наблизився до 50% ВВП, а працювали в ній приблизно 5 млн українців. Без підтримки держави бізнесу важко створювати і зберігати робочі місця, адже за останні 15 місяців підприємці зазнали майже 400 млрд грн збитків.

У партії вважають, що нині багатьом українцям "потрібна робота, а не обіцянки влади". "За Мaйбутнє" звернулася до уряду із закликом невідкладно розробити нову стратегію стимулювання зайнятості. В її основі має бути програма стимулювання розвитку бізнесу, зокрема, відродження національної промисловості. Уряд повинен забезпечити сприятливі умови для інвестицій і створення нових робочих місць.