24 листопада в Україні вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років.
Українці в мережі згадують ці страшні події, які довелося пережити їм, або їхнім близьким.
"Я - про голодомор. Це приблизно 1922 ий рік. Село на Черкащині. Я просто хочу, щоб ви подивилися на наряди, на обличчя, на прикраси. Це та Україна, яку Імперія зла хотіла знищити голодомором і геноцидом. Заможна, з гідністю, вільна, з традиціями, своєю культурою України. Коли Бабуся розповідала мені про цю фотографію, вона говорила, що все золото, що на ній, пішло в 1933-му році. На хліб. Імперії потрібна була маса - бідна, без роду-без племені, без гордості і гідності та без української ідентичності. Не Нація, а - стадо. Не забувайте це. Запаліть всі свічки, в якій країні ви б не знаходилися сьогодні, о 16.00 по Києву. Зупиніться. Подумайте. Згадайте. Ніколи не забувайте цього", - написав у Facebook блогер Олег Пономар.
"Пам'яті жертв Голодомору - це справа честі всіх українців: і цивільних, і тих, хто несе бойову службу в небі, на морі і на суші, захищаючи наші будинки від агресора. Саме тому 24 листопада в 16.00 в окопах і штабах, на кораблях і винищувачах українські військові долучаються до загальнонаціональної акції "Запали свічку пам'яті", - написали в прес-службі ВСУ.
Як повідомляв "Апостроф", в п'ятницю, 16 листопада, в угорському місті Сегед відбулося відкриття пам'ятника жертвам Голодомору в Україні 1932-33 років.