Тканини оформляються за нульовою ставкою: активісти розповіли про корупцію на Одеській митниці

У центрі столиці активісти вимагали від влади зупинити корупцію на Одеській митниці, вони стверджують: 90 відсотків тканини оформляється за нульовою ставкою державного мита, і від такої схеми втрати державного бюджету України досягають 100 млн гривень в місяць.

Про це повідомляє видання "Деловая столица".

Активісти пікетували ДФС, Міністерство фінансів і Офіс президента з вимогами розслідування злочинів чиновників і відсторонення корупціонерів, які вимагають хабарів від білого бізнесу на Одеській митниці та "кришують" схеми.

Вони стверджують: дві групи митників-корупціонерів тероризують білий логістичний бізнес, що працює на Одеській митниці, примушують платити хабарі і створюють штучні перешкоди в роботі. Витісняючи білий бізнес, митники допомагають "сірим" імпортерами уникнути сплати митних зборів. За словами активістів, на ВМО №1 Митного поста Чорноморський Одеської митниці ДФС 90% надходить тканини оформляється за нульовою ставкою мита. Підприємці, які мають домовленості з митниками, подають тимчасову митну декларацію на тканини за ставкою 8%, потім зразки, відібрані на експертизу, підміняються, і подається додаткова декларація за ставкою мита "нуль".

Тим часом для інших підприємців кожен 10-й контейнер, який виїжджає з одеської митниці, підлягає відбору зразків і повному розвантаженню. Рух вантажів затримується, товар псується. Сума хабара за один контейнер з товаром становить 200 - 300 доларів, заявляють експедитори. Зараз близько 2000 контейнерів змушені платити "данину".

Активісти назвали винних, які створили "схеми" на Одеській митниці. Одну з груп очолює Олександр Домнич, в.о. директора Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії, зі своїми підлеглими. Вони почали так звану операцію "Бастіон", яка є приводом для вивантаження ще більшої кількості контейнерів. Друге угруповання, стверджують експедитори, очолює начальник Одеської митниці, Володимир Передерій, який створює штучні проблеми для всіх контейнерів з тканинами на користь "сірого" монополіста. З контейнерів "відбирають зразки" тканини, іноді по 200 погонних метрів з одного контейнера, які недоотримає клієнт. Те, що залишилося, втрачає товарний вигляд і часто стає непридатним для реалізації. Також затримують транспорт - автомобілі простоюють майже 3 тижні на пункті пропуску. Для "сірого" монополіста митники створюють всі умови для ухилення від сплати мита.

Ініціативна група передала керівництву ДФС петицію з описом схем на митниці, вимогою зупинити корупціонерів і залучити їх до відповідальності. Якщо ж ситуація на Одеській митниці не припиниться, активісти обіцяють продовжити акції і боротися іншими способами.