RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Введуть систему спецзвань: Ярослав Антоняк розповів подробиці про реформу СБУ

Після реформи СБУ очікує демілітаризація, скорочення штату, нова система оплати праці, аутсорсинг та дієвий цивільний контроль. Разом з тим, буде запроваджено систему спеціальних звань, як це є в інших українських правоохоронних органах і яка співвідноситиметься з військовими званнями.

Про це в п’ятницю, 4 жовтня, в ефірі радіо "Голос столиці" повідомив експерт з питань державної безпеки Ярослав Антоняк.

"Наприклад, військове звання "майор" в системі спеціальних звань СБУ відповідатиме званню "майор державної безпеки". Окрім того, Службу безпеки України очікує скорочення загальної чисельності до 15 тисяч співробітників, з можливим її збільшенням на 5 тисяч в особливий період. Скорочення чисельності відбудеться, в першу чергу, за рахунок переведення ряду функцій окремих підрозділів СБУ на аутсорсинг. Зокрема, це стосуватиметься медзабезпечення, будівництва тощо. Також має бути заплановане поступове скорочення загальної чисельності СБУ від 1 до 1,5 тисяч осіб протягом 7 років", - розповів він.

Як зазначив експерт, для співробітників СБУ буде встановлена нова система оплати праці. Їх заробітна плата вперше буде прив’язана до прожиткового мінімуму. Також в межах посад буде встановлено тарифні сітки, що дасть можливість збільшувати заробітну плату без переведення співробітника на вищу посаду. В переліку посад СБУ збільшиться кількість тих, які зможуть займати держслужбовці без необхідності присвоєння їм спеціальних звань.

"Важливим також є те, що після прийняття нового закону, національна спецслужба може стати реципієнтом міжнародної фінансової допомоги, яку можна буде використовувати для її реформування, модернізації та переоснащення. Адже сьогодні стаття 18 ЗУ "Про Службу безпеки України" вказує, що фінансування, матеріально-технічне та соціально-побутове забезпечення СБУ здійснюється виключно за рахунок коштів державного бюджету України", - підкреслив Антоняк.

Також експерт наголосив на необхідності посилення національної спецслужби та наділення її якомога ширшими повноваженнями в сфері забезпечення державної безпеки з одночасним посиленням системи цивільного демократичного контролю. Він згадав про важливу роль в процесі відповідного комітету Верховної Ради, а також висловив переконання в необхідності законодавчого закріплення створення при СБУ Громадської ради або Ради громадського контролю, за аналогією з нормативними актами, що регулюють діяльність НАБУ та ДБР.