У Миколаївській області на території античного міста Ольвія в Очаківському районі археологи знайшли посуд для ритуалів, стародавні господарські будівлі і посудину зі Спарти для жертвоприношень.
Як повідомляють місцеві ЗМІ, про знахідку розповіла заступник директора з наукової роботи Інституту археології НАН України, доктор історичних наук, керівник Ольвійської експедиції Алла Буйських.
"У південній частині Верхнього міста при дослідженні теменосу (священної ділянки в честь певного божества - ред.), присвяченого Афродіті, було знайдено багато залишків посуду, датованого кінцем V і початком IV століття до нашої ери. Він використовувався в ритуальних діях. Стародавні греки приносили посуд на культову ділянку і використовували його в ритуалі. За традицією, його не забирали додому і не викидали просто так, тому що він вважався священим. Його спеціально били і ховали в спеціальних ямах - "ботросах", - зазначила вона.
Крім того, тут же були виявлені об'єкти, які відносяться до більш раннього періоду. Зокрема, це велика землянка прямокутної форми із закругленими кутами зі стінами з кам'яних кладок і господарські ями.
"У цьому році тут була розкопана дуже цікава споруда, швидше за все, житлова. По-перше, вона була побудована з саманної глини. Це дає підстави стверджувати, що традиція використання на півдні України цей будматеріал (а споруди з такої глини досі широко поширені в цьому регіоні), сягають ще до Ольвійської епохи", - додала Буйських.
За її словами, тепер у фахівців є можливість в деталях відновити аналогічне спорудження.
Що стосується інших знахідок, то Буйських виділила верхню частину чорнолакового лаконского кратера, який був привезений зі Спарти (Лаконії). Такі судини використовували при жертвоприношеннях.