Без прісної води з материкової України анексований Крим не перетвориться на пустелю, адже екосистема півострова формувалася як раз в умовах жаркого клімату і дефіциту води.
Про це "Апострофу" розповів еколог-вчений, експерт з управління природоохоронною діяльністю Максим Сорока.
"Немає науково-доведених свідчень, що відсутність надходження води викличе цей негативний процес. Можуть бути проблеми з сільським господарством, з промисловістю - це інше питання, економічне і політичне. Якщо аналізувати водний баланс Криму до анексії, то там досить внутрішніх ресурсів для задоволення потреб населення в питній воді. Зараз Кримський канал не працює вже кілька років, і ми не бачимо якихось різких змін в екосистемі степового Криму", - прокоментував ситуацію Максим Сорока.
Еколог додав, що поступово екосистема Криму без поставки додаткової прісної води без шкоди для рослин, тварин і людини повернеться в своє первісне стан.
Також фахівець прокоментував заяви Росії про постачанні питної води в Крим з території РФ.
"У мене такі ідеї викликають лише сміх. По-перше, це технічно дуже складно, а по-друге, це вимагає такої значної витрати ресурсів і енергії, що простіше поставити обладнання для опріснення води. Також в Росії давно вже погрожують перекрити витоки Дніпра, якщо Україна відмовиться постачати воду на півострів. Це абсолютно безглуздо. Не можна перекрити Дніпро, він вже є каскадом водосховищ, які накопичують величезну масу води з різних джерел", - сказав еколог.
Як стало відомо раніше, колишній проросійський прокурор в анексованому Криму Наталія Поклонська звернулася до українського президента Володимира Зеленського та заявила, що дамбу на Північно-Кримському каналі потрібно зруйнувати.
Детальніше про те, чому ситуація з постачанням прісної води в Крим є унікальною в економічному, політичному та екологічному планах, читайте в матеріалі "Апострофа": Запуск води в Крим загрожує непередбачуваними наслідками