Українська влада поки не називає дату виходу країни з карантину, введеного через коронавірус, але все ж певні плани вже є.
Коронавірус вбив 82 тисячі осіб: що відбувається в Україні і світі (оновлюється)
За даними джерел НВ і LIGA.net, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з частиною парламентської фракції "Слуга народу" заявив, що частина введених через епідемію коронавірусу обмежень можуть залишатися в силі до вересня, але в середині травня карантин можуть почати послаблювати, щоб люди могли повернутися на роботу.
До осені будуть діяти нежорсткі обмеження, наприклад, зобов'язання носити маску в громадських місцях.
Детальніше про те, як Україна буде виходити з карантину, повідомило видання "Лівий берег", а інфографіку оприлюднив "24 канал" на своєму Telegram-каналі.
Очікується, що вже з 14 квітня в Україні почнуть працювати магазини (до 400 кв. метрів), а також будівельні та садові комплекси.
З 1 травня відкриються інші магазини, торгові центри та перукарні. Вже з середини травня ресторани зможуть приймати відвідувачів, а в школах відновиться навчальний процес.
При цьому захисну маску, судячи з інфографіки, в Україні доведеться носити все літо.
Варто відзначити, що план по виходу з карантину, який приписують Шмигалю, ідентичний плану уряду Австрії.
Напередодні федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що країна скоро почне виходити з карантину. Перший крок передбачає відкриття маленьких магазинів, будівельних і садових лавок з 14 квітня.
З 1 травня в Австрії мають намір відкрити всі магазини, торгові центри, перукарні за умови дотримання суворих гігієнічних норм.
"Всі інші сервіси, ресторани і готелі зможуть відкриватися тільки поступово і відповідно до спеціальних правил безпеки не раніше середини травня", - сказав Курц.
Виїзні обмеження в країні триватимуть до кінця квітня. Покинути будинок можна буде тільки для походу в магазин, аптеку, прогулянки на свіжому повітрі, заняття спортом і в зв'язку з роботою. Заборона на масові заходи залишиться в силі до кінця червня.
Як повідомляв "Апостроф", в Україні все частіше почали реєструвати випадки смертей серед людей працездатного віку.