Вчені поки що не вивчили коронавірус настільки, щоб зрозуміти, чи може у людини, що перехворіла, бути імунітет до COVID-19.
Мутація коронавірусу і смерті без симптомів: що відбувається в Україні і світі (оновлюється)
Про це повідомляє CNBC з посиланням на слова виконавчого директора програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я Майкла Райана.
"Що стосується одужання і повторного зараження, то у нас, я вважаю, немає відповіді на це питання. Це невідомо", - сказав він.
У свою чергу провідний фахівець ВООЗ по COVID-19 Марія ван Керкхове розповіла про дані проведеного в Шанхаї дослідження, яке показало, що у частини пацієнтів, що вилікувалися була відсутня відповідь антитіл, в той час як у інших рівень відповіді був високим. Але чи означає це наявність у другої частини обстежених імунітету до повторного зараження COVID-19, це "інше питання", зазначила ван Керкхове. За її словами, необхідно обстежити більше одужавших від коронавірусу (зараз в світі їх понад 300 тисяч), щоб зрозуміти, чи створюється у перехворілих імунітет і як довго він може захищати людину.
За словами Райана, повторне зараження людини вірусною інфекцією, якою вона вже перехворіла, не рідкість. Зазвичай таке відбувається, коли вірус в організмі не було повністю знищено.
Як повідомляв "Апостроф", люди будуть продовжувати заражатися коронавірусом SARS-CoV-2 до тих пір, поки не буде винайдена і введена в широке користування вакцина.