Дослідники з Індії вивчили взаємозв'язок між середньою температурою в країні і кількістю випадків COVID-19 та дійшли висновку, що низькі температури взимку збільшать поширення коронавірусної інфекції.
Про це повідомляє MailOnline.
Експерти виявили зв'язок між країнами, в яких спостерігаються нижчі температури навколишнього середовища і більш масштабні спалахи. Дані збиралися з кінця березня до середини квітня.
У своєму дослідженні біохіміки Чанди Мандал з Центрального університету Раджастана і Махавіра Сінгх Панвар з Університету Банарас порівняли середню температуру і кількість активних випадків COVID-19 для різних країн.
Вони дійшли висновку, що в країнах з більш холодним кліматом значно більше випадків захворювання на коронавірус. Тоді як в більш теплих країнах спостерігається тенденція до зниження захворюваності.
"Однак в даний час це дослідження не може пояснити, чому в деяких країнах з холодним кліматом захворюваність на коронавірус відносно вище", - відзначили експерти.
Біохіміки додали, що в подальшій роботі слід враховувати фактори супутньої патології, такі як відносне число випадків захворювання на рак, діабет, гіпертонію і ожиріння в кожній країні.
Як повідомляв "Апостроф", раніше вчені з Університету в Х'юстоні створили повітряний фільтр, здатний миттєво вбивати коронавірус.