У Росії після звинувачень Великобританії в атаці на лабораторії, що займаються розробкою вакцини від Covid-19, заявили, що вакцина від коронавируса, яку розробляє Міноборони РФ спільно з Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії, готова.
Таку заяву зробив перший заступник міністра оборони Руслан Цаліков в інтерв'ю газеті "Аргументи і факти"
"Остаточні оцінки результатів випробувань нашими фахівцями і науковцями Національного дослідницького центру вже зроблені. На момент виписки все без винятку добровольці, отримавши імунітет до коронавірусу, почувалися нормально. Таким чином, перша вітчизняна вакцина від нової коронавірусної інфекції готова", - сказав він.
За словами російського чиновника, добровольці, які тестували вакцину, були виписані зі стаціонарів 15 і 20 липня, нагадав він.
Розробка вакцини від Covid-19 фінансується Російським фондом прямих інвестицій (РФПІ). Глава фонду Кирило Дмитрієв заявив, що масове виробництво вакцини планується почати вже в серпні.
"Очікуємо схвалення з боку регуляторів в РФ вже в серпні і відразу після цього плануємо почати масове виробництво", - сказав він.
За словами Дмитрієва, друга фаза тестування вакцини завершиться 3 серпня, а третя буде проходити не тільки в Росії, але і в інших країнах, в тому числі на Близькому Сході.
Відзначимо, що напередодні агентство Блумберг писало, що російські мільярдери, топ-менеджери і чиновники отримали доступ до розроблюваної військовими вакцини ще в квітні. Одне з джерел агентства стверджувало, що програма, в рамках якої десятки людей отримали дози експериментальної вакцини, законна, але тримається в секреті, щоб уникнути напливу потенційних учасників.
Директор центру ім. Гамалії Олександр Гінзбург заявив, що йому нічого про це невідомо. У МОЗ РФ запевнили, що вакцина тестувалася лише на добровольцях, офіційно включених у випробування.
Як повідомляв "Апостроф", в Міністерстві закордонних справ Великобританії впевнені, що кібератаки на лабораторії, де намагаються винайти вакцину від коронавірусу, здійснювала Росія. Представники країни впевнені в тому, що російські спецслужби намагалися отримувати прибуток від досліджень і розробок з пошуку ліків від COVID-19. Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб заявив, що кібершпигуни, які намагаються вкрасти інформацію про вірусні вакцини, були задіяні на найвищих рівнях Кремля. Але Москва це заперечує.