RU  UA  EN

Вівторок, 7 травня
  • НБУ:USD 39.15
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.15
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

7 травня

6 травня

Всі новини

Україна ідентифікувала понад 100 іноземних найманців - їдуть з Іспанії, Італії та Німеччини

В Україні ідентифікували понад 100 найманців-іноземців, які брали участь у збройному конфлікті проти України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального Прокурора.

"Розпочаті кримінальні провадження за фактами участі найманців у збройному конфлікті, умисних дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також участі у складі не передбачених законом збройних формувань у нападі на підприємства, установи, організації чи на громадян, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків (ч. 4 ст. 447, ч. 3 ст. 110 , ч. 5 ст. 260 КК України)", - йдеться в повідомленні.

Прокурори встановили, що, починаючи з 2014 року по теперішній час, щонайменше 2 громадянина Республіки Болгарії, 7 - Вірменії, 1 - Грузії, 19 - Італії, 27 - Іспанії, 12 - Казахстану, 3 - Литви, 26 - Молдови, 2 - Нідерландів та 5 - Німеччини у складі бойовиків перебували на Донбасі.

"Іноземні найманці перебували у складі різних підрозділів НЗФ, підконтрольних країні агресору, зокрема у так званих 14 батальйоні територіальної оборони "Призрак", 11 окремому мотострілецькому полку "Восток", 7 окремій мотострілецькій бригаді "Чистяковская", 1 окремій мотострілецькій бригаді "Славянская", окремому розвідувальному батальйоні "Спарта", окремому штурмовому батальйоні "Сомали", незаконних збройних формувань "Русичи", "Волчья сотня", "Брянка СССР" тощо", - повідомляє прес-служба.

Відповідно до ст. 47 Додаткового протоколу 1977 року до Женевських конвенцій про захист жертв війни, вони є найманцями, а їхні дії – порушенням Міжнародної конвенції про боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 4 грудня 1989 року.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що президент України Володимир Зеленський поспілкувався по телефону президентом Білорусі Олександром Лукашенком. В ході переговорів український лідер закликав співрозмовника передати Україні затриманих в Мінську бойовиків ПВК "Вагнера".