Американські вчені "виміряли" площу величезного гало навколо галактики Андромеди і виявили, що воно знаходиться приблизно на півдорозі до диска Чумацького Шляху, а в деяких місцях навіть "натикається" на власне гало нашої Галактики.
Дослідження опубліковано в The Astrophysical Journal.
Дослідження проводили в рамках програми під назвою Project AMIGA. Астрофізики вивчали світло 43 квазарів - одних з найяскравіших космічних об'єктів у Всесвіті, що представляють собою ядра галактик, що знаходяться далеко за межами Андромеди.
Вивчивши гало Андромеди за допомогою телескопа "Хаббл", вчені з'ясували, що воно має складну шарувату структуру, що складається з газу.
"Розуміння величезних газових ореолів, що оточують галактики, надзвичайно важливо. Цей резервуар газу містить паливо для майбутнього зореутворення в галактиці, а також вихідні потоки від наднових. Він сповнений ключів до розгадки минулого і майбутнього еволюції галактики", - пояснила Саманта Берек з Єльського університету.
Величезні гало, на думку вчених, часто оточують великі галактики, в тому числі Чумацький Шлях (передбачається, що це залишки невеликих скупчень зірок, поглинених більшими галактиками).
Галактика Андромеди - наш найближчий зоряний сусід, в ясну ніч її можна побачити на небі неозброєним оком.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що Група астрономів з Університету Ла-Коруньї і Астрофізичний дослідний інститут на Канарських островах виявили новий тип зірок в межах Чумацького Шляху, які багаті фосфором.