30 вересня православні віруючі відзначають День пам'яті святих Віри, Надії, Любові і їх матері Софії.
"Апостроф" розповідає про історію, традиції і заборони свята.
Історія свята
Три дочки благочестивої вдови Софії жили в другому столітті в Римі. Всі вони були християнками і не приховували цього, за що Віра, Надія і Любов були віддані мученицькій смерті.
Їх убили на очах Софії, після чого жінка поховала дітей і сама померла на їхній могилі.
За старих часів свято також називали Вселенськими жіночими іменинами, його відзначали всі володарки цих імен. Воно символізувало материнську мудрість і жіночі чесноти - віру, любов і надію.
На Русі день святих мучениць Софії, Віри, Надії і Любові вважали жіночим днем, так як багато жінок відзначали іменини. Вважається, що в цей день прославляються материнська мудрість і жіночі чесноти: віра, надія і любов.
Які заборони в цей день
У свято заборонено з кимось лаятися або комусь заздрити. Прибирання і заняття домашніми справами також радять перенести на інший день.
Наші предки вважали, що краще відмовитися від застіль і алкоголю. Було також прийнято домовлятися про весілля, але вінчання в цей день проводити не радять.
Прикмети свята
У День пам'яті Віри, Надії і Любові до них звертаються з проханнями про сімейне благополуччя, про позбавлення від безпліддя і негараздів.
У цей день вважається за потрібне спекти пиріг або коровай. Випічку прикрашали церковною свічкою, принесеною з храму.