RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Палати забиті, звільняються навіть медсестри: що коїться в українських лікарнях через Covid-19

Ситуація з епідемією коронавірусу погіршується з кожним днем - так, в п'ятницю, 16 жовтня, в Україні зафіксували черговий антирекорд - 5 992 нових випадки COVID-19. Тим часом в лікарнях катастрофічно не вистачає лікарів і медсестер, а хворі українці не отримують медичної допомоги навіть в стаціонарах.

Про це пише OBOZREVATEL.

Пацієнти лікарень скаржаться, що до хворих на коронавірус медики не заходять у палату цілодобово. У лікарнях кажуть, що медперсонал масово звільняється, не справляючись із навантаженням, тому рук просто не вистачає.

Оксана Кипоренко з Вінниці розповіла, як у міській лікарні №1 помер її чоловік Руслан. Усе почалося ще 20 вересня з кашлю. Тоді сімейна лікарка призначила антибіотик. Але вже 24 вересня ситуація погіршилася, піднялася температура до 39. А наступного дня КТ показало ураження 40-50% легень і "матове скло", характерне для хворих на коронавірус. Чоловіка перевели до реанімації, де у нього сильно заболіло серце, але до нього довго ніхто не підходив, лікарі запевняли, що інфаркту не може бути, тому що він молодий. Однак Руслан помер від інфаркту, так і не отримавши допомогу.

Ще одна історія трапилася в лікарні №18 Києва, де лікували літню жінку після операції. Її, ймовірно, ще і заразили коронавірусом.

"Дві доби людину рве, в палату ніхто не заходить! Від слова взагалі! До всіх! Тільки медсестра на поверсі у відповідь на прохання покликати кого-небудь із лікарів крикне, щоб зайшли в палату. Двоюрідний брат таки знайшов лікаря і той навіть обіцяв зайти й подивитися тітку. Але обіцяного в наших лікарнях три роки чекають. Потім брат прилетів на мітлі й за руку затягнув лікаря в палату. Взяли кров на аналіз і поки все. Так, тест робили, негативний. Але щодо КТ там горе. І як вишенька на торті – поки діти бігали за лікарями, схоже, теж заразилися", – написала племінниця хворої Людмила Троїцька.

Медики розповідають, що лікарі не підходять до пацієнтів із коронавірусом або пневмоніями через те, що зараз просто не вистачає рук. І це про тому, що в медичних закладах велика кількість заражених коронавірусом, інфекційні лікарні й відділення забиті.

Влада розгортає інфекційні госпіталі на територіях інших лікарень і коронавірусних хворих доводиться лікувати не інфекціоністам, а тим лікарям, які залишилися в цій клініці: терапевтам, хірургам, офтальмологам, гінекологам.

В лікарні №9 Києва на умовах анонімності розповіли, що в них також медсестри звільняються.

"Тому що нам у минулому місяці не заплатили, кинули по 3 тисячі гривень і все. А працюємо цілодобово, після захисних костюмів нас хоч викручуй. За весь час нам тільки раз провели ІФА-тест. І то відразу написали, що всі здорові, хоча ми точно знаємо, що кілька людей перехворіли на коронавірус. Щоб перевіритися, доводиться тест робити у свого сімейного лікаря. А там поки результат дізнаєшся, можна ще кілька разів заразитися", – каже медик.

Глава ради Київської міської профспілки медичних працівників Сергій Кубанський уточнює, що медиків почали масово скорочувати з 1 квітня, тільки-но набув чинності другий етап медреформи.

Як повідомляв "Апостроф", медики звернули увагу, що багато хворих, які перенесли коронавірус, після одужання впродовж декількох тижнів і навіть місяців скаржаться на розлади здоров'я. Ці недуги вчені назвали наслідком відразу чотирьох різних синдромів.