Ситуація, яка склалася навколо пандемії коронавірусу, негативно впливає на психіку. Крім того, серед побічних ефектів препаратів, якими лікують Covid-19, можливі депресивні стани.
Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".
Психологи виділяють вплив як медикаментів, які приймають для лікування коронавірусної інфекції, так і загальне нагнітання ситуації.
"Коронавірус лікується препаратами, велика частина яких, мають побічні ефекти, які проявляються в депресивному стані, зниженні настрою, підвищення тривожності, аж до суїцидальних думок. Крім того, жорсткий карантин викликав дуже серйозні психічні зміни у маси людей. Зараз йде високий ріст захворюваності, який лякає людей з групи ризику, це збільшило псіхотізацію. Постійні антирекорди, можливість введення нового жорсткого карантину, все це підвищує тривожність у людей", - зазначила старший науковий співробітник лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології Академії педагогічних наук України Тетяна Бєлавіна.
З тим, що сам вірус може впливати на психологічний стан хворого згоден і віце-президент Української Асоціації психоаналізу Володимир Мамко. Однак психолог додає, що проблема активізується також через масове нагнітання, коли COVID зробили чимось на зразок страшного культу.
"Навколо коронавірусу складається певна міфологічна атмосфера. Цей вірус стає культуральною матрицею, навколо якого склалася навіть якась ідеологія. Ми зараз чуємо від маси експертів, в тому числі і медиків, що цей вірус неймовірно загадковий. І виходить така картинка, що коронавірус є якоюсь могутньою силою, що і з розуму зводить, і призводить до самогубств. Він став культом якимсь", - говорить психолог.
Перш за все це впливає на людей з серйозними розладами психіки - психотиків. Подібна істерія навколо пандемії дає поштовх для небезпечних проявів психічної нестабільності.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Пандемія суїцидів: коронавірус знайшов ще один спосіб вбивати людей.