RU  UA  EN

Вівторок, 21 травня
  • НБУ:USD 39.45
  • НБУ:EUR 42.55
НБУ:USD  39.45
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

21 травня

Всі новини

Названо 4 сценарії боротьби з Covid-19 в Україні: чого чекати в гіршому випадку

У Міністерстві охорони здоров'я розробили чотири сценарії розвитку подій при поширенні коронавірусу в Україні. За словами глави МОЗ Максима Степанова, ситуація в Україні зараз відповідає першому рівню дій залежно від темпів поширення коронавірусу.

Про це він повідомив під час брифінгу в п'ятницю, 23 жовтня.

Степанов назвав заходи, які вживатимуться відповідно до розвитку подій за чотирма сценаріями.

"Ми розробляли різні сценарії розвитку подій. В тому числі і зростання кількості хворих, і реагування системи охорони здоров'я... Є чотири рівні, які ми для себе розрахували. Перший рівень - це там, де ми знаходимося зараз, до 8 тисяч хворих на добу. На цьому рівні ми продовжуємо збільшувати кількість ліжок, продовжуємо готуватися до зростання кількості хворих. Нарощуємо кількість тестувань, забезпечуємо більш ефективний процес лікування", - сказав Степанов.

За словами глави МОЗ, наступний рівень і перехід до сценарію вищого рівня буде тоді, коли в Україні зросте кількість хворих до 10 тисяч на день. За такого розвитку подій в закладах охорони здоров'я потрібно ввести в дію практично всі 52 тисячі ліжок, а в деяких регіонах перейдуть до розгортання мобільних, польових госпіталів.

"Ситуація така, що ми можемо перейти до цієї дії. Зараз ми прораховуємо, дивимось, щоб система була готова до такого виклику ”, - сказав Степанов.

Наступний рівень - третій - це до 15 тисячі хворих за добу, за нього в країні буде введено повний перелік обмежень, які відповідають "червоному" рівню епіднебезпеки.

Четвертий рівень буде запроваджено, коли щодоби будуть виявляти до 20 тисяч хворих за добу. При такому сценарії заповненість ліжкового фонду може становити до 100%.

"У такому випадку ми змушені будемо запроваджувати так звані протоколи вибору. Коли лікарі змушені будуть обирати, кому надавати медичну допомогу саме у стаціонарних умовах. Я не хочу нікого лякати, але МОЗ проводить максимально відкриту політику. І я впевнений, ви маєте знати весь спектр дій, які ми робимо зараз та будемо робити далі. Я вірю, що ми не повинні опинитися на четвертому рівні”, - сказав Степанов.

Як повідомляв "Апостроф", на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначили нове епідеміологічне зонування, яке діятиме з 00:00 26 жовтня.