У середу, 11 листопада, в українських містах підприємці проводять акції протесту проти намірів уряду ввести карантин вихідного дня, яким буде обмежено діяльність підприємств у сфері торгівлі, громадського харчування та розваг. Головна акція проходить під стінами Кабінету міністрів в Києві.
Як свідчать фото кореспондента "Апострофа", з вимогами до уряду не обмежувати діяльність бізнесу прийшли сотні людей.
Кістки та кастулі під Кабміном
Щоб підкреслити гостроту сформованої в країні ситуації, перед початком акції учасники акції принесли під Кабмін кістки, пригрозивши відправити їх кожному з міністрів. Однак, до будівлі уряду людей з такими атрибутами протесту не пропустили.
На багатолюдний мітинг до Києва прибули також підприємці з інших міст. Вони стоять з плакатами "Не дамо знищити бізнес", "Контроль правил безопасноти, а не ампутація бізнесу" і вимагають не обмежувати їхню роботу у вихідні. Щоб привернути увагу до своїх вимог, демонстранти торохтіли порожніми каструлями.
Як протестують в інших містах
Одночасно протести проходять в таких містах як Харків, Львів, Луцьк, Рівне, Суми, Тернопіль, Полтава, Запоріжжя, Маріуполь, Херсон, Івано-Франківськ, Одеса, Дніпро, Миколаїв, Мелітополь, Черкаси.
У Харкові учасники протесту зібралися під стінами облдержадміністрації. Представники ресторанного бізнесу вимагають не вводити локдаун в їх сфері у вихідні. "Дайте нам працювати!", "У вихідні теж хочеться їсти" - такі красномовні плакати тримають в руках учасники протесту.
Вийшли на мітинг також одесити. У них ті ж вимоги, що і у інших учасників всеукраїнської акції.
Що передбачає карантин вихідного дня
Посилення карантину передбачає, що у вихідні дні, тобто суботу та неділю, починаючи з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, будуть працювати виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції, ветеринарні аптеки.
Ресторани, кафе та інші заклади громадського харчування в ці дні будуть працювати виключно "на винос".
Решта магазини, торгово-розважальні центри рекомендують в суботу-неділю закривати.
Що обіцяє уряд
Напередодні, 10 листопада, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що влада розуміє, що будь-які обмежувальні заходи впливають на роботу частини бізнесу. Тому в Україні будуть введені і розширені такі програми підтримки бізнесу, які передбачають:
- компенсацію частини зарплат працівників у зв'язку з простоєм виробництва. Це програма по частковому безробіттю, завдяки якій навесні-влітку вдалося зберегти більше 450 000 робочих місць;
- виплати на дітей для сімей підприємців, які діяли навесні цього року;
- механізм реалізації форс-мажорних обставин у зв'язку з карантином вихідного дня (разом з Торгово-промисловою палатою).
Як повідомляв "Апостроф", карантин вихідного дня може змінити картину щодо захворюваності на коронавірус.